6 מחבלים מהזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס נהרגו ושלושה נוספים נפצעו לאחר שככל הנראה ניסו לפרק טיל ישראלי שנפל ברצועה ולא התפוצץ. בחמאס האשימו את ישראל ואמרו כי מדובר במלכודת שהכין האויב הציוני להתנגדות הפלסטינית

משרד הבריאות בעזה הודיע הערב כי שישה נהרגו ושלושה נוספים נפצעו מפיצוץ שאירע בבית מערב לדיר אל-בלח שברצועת עזה. על פי הדיווחים, טיל התפוצץ בעת שיחידת ההנדסה של גדודי אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס פירקה אותו בבית מגורים בא-זוואידה. בעקבות הפיצוץ, הבית נהרס כליל.

על פי ההערכות, התשעה ככל הנראה כנראה ניסו לפרק ראש קרב של טיל ששוגר ממטוס F16 ולא התפוצץ. גדודי אל-קסאם מפנים אצבע מאשימה לכיוון ישראל, שהטיל שלא התפוצץ והיה בתהליכי פירוק על ידי יחידת ההנדסה של הארגון היה מלכודת של צה״ל. בהודעה רשמית נאמר, כי הפיצוץ היה ״במסגרת מבצע ביטחוני ומודיעיני מורכב ומסוכן שהכין האויב הציוני להתנגדות הפלסטינית כלפי השהידים שלנו באזור א-זוואידה. נעדכן בהמשך״.

בעיתון ה'ארץ' דווח כי מקור פלסטיני ברצועה אמר כי כל הסימנים מעידים שמדובר בפיצוץ כתוצאה מהתעסקות בחומר נפץ בתוך בניין, ושיש סימנים שמדובר בפעילים של הזרוע הצבאית של חמאס ששהו בתוך המבנה. לפי אחד הדיווחים, הפיצוץ אירע תוך ניסיון לפרק טיל או נפל שלא התפוצץ מאז צוק איתן והתפוצץ תוך כדי התעסקות בחומר הנפץ.

לעומת זאת באתר 'וואלה' דווח כי החשד ברצועה הוא שישראל מלכדה מתקן תקשורת והאזנה של חמאס, שהתפוצץ כשהפעילים התקרבו אליו.

ניסיון חדירה בצהריים • הצתה במעבר כרם שלום • סופ"ש ברצועה