הערב דווח כי השר זאב אלקין החליט להתמודד לתפקיד ראשות עיריית ירושלים. על פי הדיווח אלקין קיבל את ההחלטה לאחר שנפגש עם עשרות גורמים המעורבים בנעשה בעיר ולאחר שנחשף לסקרים הנותנים לו סיכויים טובים לנצח במירוץ

הערב דווח 'בחדשות 2' כי השר זאב אלקין החליט להתמודד לתפקיד ראשות עיריית ירושלים. על פי הדיווח אלקין קיבל את ההחלטה לאחר שנפגש עם עשרות גורמים המעורבים בנעשה בעיר ולאחר שנחשף לסקרים הנותנים לו סיכויים טובים לנצח במירוץ.

בשבוע שעבר אמר השר אלקין כי ראש העיר ירושלים, הנוכחי, ניר ברקת, פנה אליו וביקש ממנו להתמודד לראשות העיר "ניר ברקת רוצה שאתמודד, הוא היה בין הראשונים שפנו אלי. אנחנו נקבל החלטות, יש יו"ר לליכוד ויחד איתו נחליט כיצד לנהוג".

אלקין קיים לאחרונה שיחות עם חברי הכנסת החרדיים בניסיון להבין האם יתמכו בו בבחירות לראשות עיריית ירושלים. בין השאר נפגש לאחרונה עם ח"כ אורי מקלב למשך שעתיים ובחן גם אפשרות של תמיכה מצד גורמים בש"ס וביהדות התורה.

מאז שניר ברקת החליט שלא להתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר ולהצטרף לזירה הארצית בליכוד נפתח בורסת השמות על מועמדים אפשריים בליכוד ובין השאר נשקלה האפשרות להציב מועמד מטעם הליכוד כשהיה התלבטות בין יו"ר הקואליציה ח"כ דודי אמסלם לבין השר לענייני ירושלים זאב אלקין.

בינתיים מי שכנראה יפסיד מהמלך הוא המועמד משה ליאון שהיינו גם איש מפלגת ישראל ביתנו. בימים האחרונים פנה השר ליברמן לראש הממשלה בבקשה שיתמוך בליאון במירוץ לראשות עיר הבירה. אם כי ליאון ניסה להתנער לאחרונה ממהלכיו הפוליטיים של ליברמן. בראיונות לתקשורת החרדית בתקופה האחרונה אמר ליאון כי ליברמן "עשה טעות חמורה" בהתנהלותו במשבר חוק המרכולים מול המפלגות החרדיות.

בשבועות האחרונים דווח כי השר אלקין בחן עם חלק מראשי מפלגות הקואליציה ניסיון לשנות את החוק כך שראש עיר יוכל לכהן במקביל לתפקידו כשר בממשלה. בכירים בקואליציה אמרו כי אלקין בחן אפשרות כזו אך "לא הציב אותה כתנאי או דרישה" והצהיר בשיחות עמם כי "זה לא תנאי הכרחי לריצתו" וכי "יהיה מוכן בכפוף לשיקולים נוספים לוותר על שינוי החוק".

במערכת הפוליטית העריכו אז כי מי שעשוי להתנגד לחקיקה כזו הוא השר אביגדור ליברמן לאור העובדה כאמור שמקורבו משה ליאון מתמודד גם הוא לתפקיד – ומועמדותו של אלקין עלולה לפגוע משמעותית בסיכויו.

דיווח: ח"כים חרדים משכנעים את אלקין לרוץ לראשות העיר ירושלים

דיווח: "ניר ברקת לא רוצה לראות אחריו ראש עיר חרדי"