נמשכת הכוננות בישראל לקראת נקמה איראנית אפשרית. השר שטייניץ: "אם אסד יאפשר לאיראן לתקוף אותנו משטח סוריה - זה סופו". השר כץ: "כל השיקולים על השולחן - כולל עימות נרחב" • וגם: ההצהרה המרגיעה של הרמטכ"ל לשעבר


בוידאו: שיגור מל"ט איראני לישראל מתוך שטח סוריה

המתיחות בין ישראל לאיראן ממשיכה לעמוד בראש סדר היום, וכפי הנראה היא לא תתפוגג בתקופה הקרובה: בכירים ישראלים הגבירו את קצת ההתבטאויות בנושא, אולי מתוך מטרה להרחיק פעולת נקמה איראנית קרובה.

שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, יובל שטייניץ, שיגר הבוקר אזהרה לעבר אסד לפיה אם איראן תפעל נגד ישראל מתוך שטח סוריה – הרי שהוא ישלם בחייו.

"ישראל לא התערבה עד היום במלחמת האזרחים. אם אסד מאפשר לאיראן להפוך את סוריה לבסיס צבאי נגדנו, לתקוף אותנו משטח סוריה, הוא צריך לדעת שזה סופו", כך שטייניץ בראיון לאתר YNET. לדבריו, "בעבר היתה דילמה דומה לגבי לבנון. הייתה אצלנו התלבטות האם העובדה שחיזבאללה תוקף אותנו מלבנון פירוש הדבר שאנחנו עונים רק לחיזבאללה או גם ללבנון. אסד יכול לאפשר או לא לאפשר להם לתקוף את ישראל משטח סוריה. הוא יכול לאפשר או לא לאפשר להם להכניס טילים, מערכות נ"מ, מל"טים לסוריה ואם הוא עושה את זה הוא צריך לדעת שיש תג מחיר".
//www.jdn.co.il/breakingnews/979944
על נסיעתו של רה"מ לסוריה אמר שטייניץ: "מצוין שרה"מ נוסע. הוא פיתח דיאלוג חסר תקדים בתולדות ישראל עם פוטין, עם שליט רוסיה, זה חשוב מאוד. רוסיה היא מעצמה חשובה ויש לנו הרבה קשרים איתה ואינטרסים משותפים. לפעמים גם ניגודי אינטרסים אבל בדרך כלל גם הרבה שיתוף באינטרסים. כולם צריכים להבין שיש דברים, יש קווים אדומים מבחינתנו. אם מישהו מעוניין בשמירה על שרידותו של אסד, שיתכבד ויאמר לאסד למנוע התקפות טילים ומל"טים על ישראל".

שר המודיעין, ישראל כץ אמר בראיון לגל"צ: "כל השיקולים על השולחן – כולל עימות נרחב. אם נידרש לפעולה צבאית – על הציבור לדעת, היה פה שיקול דעת עמוק. בקבינט ובממשלה".

לעומתם, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ שיגר מסר מרגיע יותר: "אין לאיראנים יכולת תגובה מרעישה, בטח לא כזו שאי שאפשר להתמודד איתה", כך גנץ.