צילום: לע"מ

אחרי ארה"ב וגואטמלה: שגרירות פרגוואי תעבור לי-ם בסוף החודש

אחרי ארצות הברית וגוטמאלה שיעבירו את השגרירות בשבוע הבא, ואולי צכ'יה, רומניה והורדוס ששוקלת זאת גם כן: עד לסוף החודש יגיע לישראל נשיא פרגוואי בכדי לחנוך את השגרירות בבירת ישראל. חוטבלי: "עוד דגל מצטרף לבירת ישראל"

שבוע אחרי טקס פתיחת השגרירות האמריקנית, יגיע לארץ נשיא פרגוואי ב-20 וב-21 במאי כדי לחנוך את בניין השגרירות החדש של ארצו בבירה. המהלך תואם בשיחה טלפונית עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בימים האחרונים. בכך, תהפוך פרגוואי למדינה השלישית שתעביר שגרירות לירושלים, אחרי ארצות הברית וגוטמאלה שגם כן צפויה להעביר את השגרירות בשבוע הבא.

קארטס הודיע כבר בסוף החודש שעבר על כוונתו להעביר את שגרירות ארצו לירושלים, עד סוף כהונת ממשלתו ב-15 באוגוסט השנה. קארטס אמר את הדברים בקבלת פנים לכבוד יום העצמאות ה-70 של ישראל שנערכה באסונסיון, בהשתתפות שגריר ישראל בפרגוואי זאב הראל, הנשיא הנבחר של פרגוואי, מרדיו אבדו בניטז, סגן הנשיא הנבחר הוגו ולאסקז, שר החוץ של פרגוואי וצמרת המדינה.

הנשיא קארטס, שידוע כידיד ישראל מובהק, הפתיע בנאומו באותו אירוע כאשר הצהיר על כוונתו ורצונו להעביר את שגרירות ארצו לירושלים. העובדה שהוא בחר לומר את הדברים באירוע לכבוד 70 שנה למדינת ישראל ולאוזני מחליפו, מעידה על כך שהם היו מתואמים עם הנשיא הנבחר.

עוד אמר קארטס בנאומו שכעת הוא ממתין ל"איתות" מראש הממשלה נתניהו בנוגע לכוונתו להעביר את השגרירות. קארטס לא נקב במועד מדוייק מתי השגרירות הפרגוואית תעבור מתל-אביב לירושלים, אך ציין כי הוא מקווה שהמהלך יושלם עד לסיום כהונת ממשלתו באוגוסט.

בימים האחרונים שוחחו נתניהו וקארטס וסיכמו שקארטס יגיע לארץ עוד החודש כדי לחנוך את פתיחת השגרירות החדשה בירושלים.

הנשיא הנבחר מריו אבדו בניטס, שצפוי שלהגיע יחד איתו לישראל, אמר באירוע כי פרגוואי וישראל מאוחדות על ידי ידידות גדולה והביע רצון לשמור על חוזק הקשרים בין שתי הממשלות.

פרגוואי היא המדינה השלישית באמריקה הלטינית שמצטרפת לגל שהחל נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. גואטמלה שכבר החליטה והודיעה על העברת השגרירות בחודש הבא, ונשיא הונדורס הודיע השבוע כי יקים ועדה מקצועית לבחינת הנושא. כיום שגרירות פרגוואי נמצאת במשרדים בהרצליה.

סגנית שר החוץ, ח"כ ציפי חוטובלי, הביעה שביעות רצון מהודעת נשיא פרגוואי ואמרה "ברכות לנשיא פרגוואי על ההחלטה להצטרף למהלך ההסטורי של העברת השגרירויות לירושלים. עוד דגל מצטרף לבירת ישראל".

שבוע לפתיחת השגרירות בירושלים: השלטים נתלו, טראמפ יפתיע?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *