כלי תקשורת בסוריה מדווחים כי בתקיפה אמש ליד דמשק הושמדו טילים איראנים שכוונו לישראל במטרה לנקום על הפעולות האחרונות נגד יעדים איראנים בסוריה. בין ההרוגים בתקיפה: חיילים איראנים • בפנים: תיעוד מהשטח

התקיפה המיוחסת לישראל בסוריה: כלי תקשורת במדינה מדווחים כי בתקיפת הבסיס ליד דמשק מצאו את מותם כמה חיילים איראנים. ע"פ הדיווחים, יעד התקיפה היה טילים איראניים שכוונו נגד ישראל, אולי כדי לנקום על התקיפה הקודמת נגד מצבור טילים איראנים שהובאו לסוריה כדי לנקום על הפצצת הבסיס האווירי באזור חומס.

כמו כן דווח כי מערכות ההגנה האוויריות של סוריה יירטו שני טילים ישראלים.

אש ותמרות עשן. צפו

רגע התקיפה מתוך מצלמת אבטחה

כזכור, על רקע המתיחות הביטחונית והאיומים של אירן, ובשל זיהוי תנועה חריגה בסוריה, בצה"ל הורו אמש לפתוח את המקלטים ברמת הגולן. בצבא הוסיפו בהודעה כי "יש להמשיך ולהישמע להוראות שיימסרו על ידי צה"ל ככל שיידרש". ראשי הרשויות קיבלו הודעה מוקדמת על ההנחייה ונערכו אליה.

על רקע שורת זיהויים חריגים בקרב הכוחות האירניים בסוריה, אמרו בצבא, הוחלט לחדד את הנחיות ההתגוננות במרחב רמת הגולן ולהנחות את הרשויות על פתיחת מקלטים. במקביל הושלמה פריסה של יכולות הגנה וקיימת מוכנות גבוהה של כוחות צה"ל לתקיפה. "צה"ל ערוך ומוכן למגוון תרחישים ומזהיר כי כל פעולה כנגד ישראל תענה בתגובה חריפה", הוסיפו בצבא.

בנוסף בהנחיית הצבא: טיולים של משרד החינוך שתוכננו לרמת הגולן מחר בוטלו. למרות ההודעה של דובר צה"ל על הכנת המקלטים רק ברמת הגולן, גם בכרמיאל ובצפת החליטו – על דעת עצמם – לפתוח את המקלטים בעיר.

צפו בהיערכות צה"ל מחשש לתקיפה איראנית. צילום: דובר צה"ל.

רשת CNN דיווחה אמש כי מקורות צבאיים אמריקניים הביעו חשש כי אירן על סף תקיפה כנגד ישראל. בדיווח נמסר כי הגורמים בפנטגון לא ציינו היכן להערכתם תתבצע התקיפה האירנית.

בצה"ל אף גייסו באופן נקודתי ומצומצם חיילי מילואים ממערך ההגנה האווירית, מאגף המודיעין ופיקוד העורף.

מוקדם יותר פורסם כי שר הביטחון ליברמן נמצא בקרייה ומקיים התיעצויות ביטחוניות. בתוך כך השר אביגדור ליברמן שוחח הערב עם שר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס. "הודיתי לו על החלטתו של הנשיא טראמפ לפרוש מהסכם הגרעין עם איראן ועדכנתי אותו על ההתפתחויות האחרונות באזור", כתב ליברמן בחשבון הטוויטר שלו.

//www.jdn.co.il/breakingnews/992891