שר הביטחון אביגדור ליברמן סייר הבוקר ברמת הגולן וקרא לישראלים להמשיך לטייל בצפון "אפשר לבוא, לסייר, לטייל, אין שום בעיה, חוזרים לשגרה, תבואו לטייל". ליברמן הוסיף כי "אם מישהו עומד לשגר טילים כנגד מדינת ישראל, תמיד נשתדל להקדים אותו"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, השתתף הבוקר באירוע בעיר קצרין והתייחס למתיחות הביטחונית בצפון ושיגר מסר חריף לנשיא סוריה אסד "תעיף את האיראנים, תעיף את קאסם סולימאני וכוח קודס, הם לא עוזרים לך הם רק פוגעים וכל הנוכחות שלהם היא אך ורק בעיות ונזקים. תעיפו את האיראנים ואפשר פה באמת לעבור אולי לחיים אחרים".

עוד הוסיף שר הביטחון "באנו לכאן קודם כל לעשות מיד הפקת לקחים מן האירוע, נמצא איתי פה צוות של פיקוד העורף, של ההתיישבות ושל רח"ל ואנחנו אכן נעשה פה הפקת לקחים מיידית, לראות איך תיפקד גם הצוות של משרד הביטחון ושל צה"ל, איך תיפקדו הרשויות, מה היו הבעיות וזה להערכתי דבר חשוב ביותר. כל עוד זה חם – תכה על הברזל".

ליברמן נשאל האם המערכה הנוכחית השיגה הרתעה והרחיקה את העימות הבא מול איראן "אני מציע שאנחנו גם פה נהיה בלי התלהבות יתר, אין כמו חטא היוהרה, אין מקום ליהירות. היה אירוע, אני לא חושב שבזה כל הבעיות, כל המתח, כל החיכוך הסתיים, לא, הכול צריך לקחת בפרופורציה הנכונה. כמו שראינו צה"ל ערני, פועל, עושה מה שצריך לעשות, יחד עם זה אתה יודע זה לא עסקי ביטוח, אין פה 100%, אז לכן הכול צריך לקחת בפרופורציה הנכונה, בזהירות ובשיקול דעת. אני לא חושב שהכול הסתיים אבל אנחנו בהחלט עם אצבע על הדופק ופועלים גם בשיקול דעת, גם באחריות וגם בנחישות."

שר הביטחון הוסיף כי הכוננות נמשכת "אנחנו כל הזמן נמצאים בכוננות, עוקבים אחרי האירועים ואין פה מקום להיכנס לאופוריה. צריך להיות כל הזמן ערניים ולראות בדיוק מה קורה".

ליברמן קרא לישראלים להמשיך להגיע לצפון "המסר שלי לעם ישראל הוא תבואו לסייר ברמת הגולן ובצפון, אפשר לבוא, אפשר לחזור לצימרים, לסייר, לטייל, יש פה באמת נופים ומקומות מן היפים ביותר ואין שום בעיה, חזרנו לשגרה, חוזרים לשגרה, תבואו לטייל".

ליברמן התייחס גם למסר שהעביר נשיא איראן חסן רוחאני לקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, לפיו ארצו אינה מעוניינת במתיחות חדשה באזור "זה מסר חשוב, אני מקווה שזה לא מן השפה החוצה ושזה מסר אמיתי, אנחנו באמת לא מחפשים שום חיכוך, שום עימות נוסף עם אף אחד. אנחנו לא באנו לגבול האיראני, הם באו לכאן. אם המסר הזה גם יתורגם למדיניות מעשית אז באמת סוף סוף יש משהו טוב שייצא מהכיוון ההוא.

ליברמן גם רמז כי ישראל תמשיך לתקוף בסוריה במקרה הצורך "לגבי כל הנושא של הפצצה המתקתקת, זו מדיניות קבועה. אם מישהו עומד לבצע פיגוע כנגד מדינת ישראל, לשגר טילים כנגד מדינת ישראל, תמיד נשתדל להקדים אותו".