רוצה להקדים תרופה למכה: ראש הממשלה מעודד מאוד מהסקרים המחמיאים, אך מבין כי התחזקות משמעותית של הליכוד על חשבון השותפות הטבעיות מגוש הימין, עלולות להותיר כמה מהן מחוץ לכנסת ולהעניק את הרוב לגוש השמאל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעודד מאוד מהסקרים של השבועות האחרונים שצופים לליכוד יתרון מובהק על פני שאר המפלגות, אך חושש מאוד כי התחזקות משמעותית של הליכוד עלולה דווקא להוביל באופן פרדוקסלי את המפלגה ואותו לאופוזיציה.

מדובר על תרחיש שבו הליכוד תתחזק על חשבונן של מפלגות נוספות מגוש הימין, באופן שיותיר כמה מהן – ישראל ביתנו, ש"ס, תקומה במידה ותתפצל מהבית היהודי, יחד שתתמודד שוב ועוד – מחוץ לכנסת. במצב דברים שכזה עשוי גוש השמאל מרכז ליטול את ההובלה ולהותיר את הליכוד, על שלושים ומשהו המנדטים שלו, באופוזיציה.

כדי להתמודד עם התרחיש המתואר, יוזם רה"מ מהלך של הורדת אחוז החסימה. בערוץ 2 דווח כי נתניהו יכנס את ראשי הקואליציה לדיון מיוחד בענין.

קרובים-רחוקים: כמה מקבלים ישי, פייגלין ויעלון בסקרים?


"בבחירות האחרונות איבד הגוש 120,000 קולות בגלל כשלון אלי ישי. בבחירות הקרובות הטבח מאיים להיות עצום ממדים: ש"ס על הקשקש, ישי מאיים לרוץ שוב, וגם כחלון וליברמן על שישה מנדטים, אבל מועדות לשאיבה. בחירות זה לא מירוץ אופניים: אי אפשר להוריד את הרגל מהדוושה. הליכוד עלול להצליח מדי", כתב העיתונאי עמית סגל בטור שהתפרסם ביום שישי בעיתון 'מקור ראשון' ועסק בנושא.

הוא הוסיף :"כדאי לזכור שלנתניהו לא היה דחוף במיוחד אף פעם להשיג מספר יוצא דופן של מנדטים. הוא זוכר היטב שרוב הצרות לשרון נגרמו לו מהעשירייה הרביעית שהכניס לכנסת. מבחינתו, מאז ומעולם, המשחק הוא גושי ולא מפלגתי. מה יעזרו 35 מנדטים אם לא תהיה לו קואליציה?"