צילום: פלאש 90

בצל הסקרים המחמיאים: נתניהו שוב מנסה להוריד את אחוז החסימה

רוצה להקדים תרופה למכה: ראש הממשלה מעודד מאוד מהסקרים המחמיאים, אך מבין כי התחזקות משמעותית של הליכוד על חשבון השותפות הטבעיות מגוש הימין, עלולות להותיר כמה מהן מחוץ לכנסת ולהעניק את הרוב לגוש השמאל

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מעודד מאוד מהסקרים של השבועות האחרונים שצופים לליכוד יתרון מובהק על פני שאר המפלגות, אך חושש מאוד כי התחזקות משמעותית של הליכוד עלולה דווקא להוביל באופן פרדוקסלי את המפלגה ואותו לאופוזיציה.

מדובר על תרחיש שבו הליכוד תתחזק על חשבונן של מפלגות נוספות מגוש הימין, באופן שיותיר כמה מהן – ישראל ביתנו, ש"ס, תקומה במידה ותתפצל מהבית היהודי, יחד שתתמודד שוב ועוד – מחוץ לכנסת. במצב דברים שכזה עשוי גוש השמאל מרכז ליטול את ההובלה ולהותיר את הליכוד, על שלושים ומשהו המנדטים שלו, באופוזיציה.

כדי להתמודד עם התרחיש המתואר, יוזם רה"מ מהלך של הורדת אחוז החסימה. בערוץ 2 דווח כי נתניהו יכנס את ראשי הקואליציה לדיון מיוחד בענין.

קרובים-רחוקים: כמה מקבלים ישי, פייגלין ויעלון בסקרים?


"בבחירות האחרונות איבד הגוש 120,000 קולות בגלל כשלון אלי ישי. בבחירות הקרובות הטבח מאיים להיות עצום ממדים: ש"ס על הקשקש, ישי מאיים לרוץ שוב, וגם כחלון וליברמן על שישה מנדטים, אבל מועדות לשאיבה. בחירות זה לא מירוץ אופניים: אי אפשר להוריד את הרגל מהדוושה. הליכוד עלול להצליח מדי", כתב העיתונאי עמית סגל בטור שהתפרסם ביום שישי בעיתון 'מקור ראשון' ועסק בנושא.

הוא הוסיף :"כדאי לזכור שלנתניהו לא היה דחוף במיוחד אף פעם להשיג מספר יוצא דופן של מנדטים. הוא זוכר היטב שרוב הצרות לשרון נגרמו לו מהעשירייה הרביעית שהכניס לכנסת. מבחינתו, מאז ומעולם, המשחק הוא גושי ולא מפלגתי. מה יעזרו 35 מנדטים אם לא תהיה לו קואליציה?"

3 תגובות

אחוז החסימה לשתי מנדטים אצביע ש"ס
כי ש"ס של חכם שלום כהן היא בדרך של בני תורה וש"ס צריכה להיות בדרך שהמרכז הם העממיים
למה אין עיתון הדרך שיגיע במייל
ולמה בהדרך כותבים נגד אינטרנט הרי ש"ס המקורית הספרדית האמיתית היתה תומכת באינטרנט מסונן
ולמה אין אתר של העובדים הש"סניקים שכל ש"סניק יעסיק ש"סניקים שנתמוך כלכלית בעצמנו-וכי נהיינו לבני תורה הרי זה הדגל האשכנזי ואנו בשיטה ודרך להיות עממיים ופשוטים עם בני תורה וזה הספרדיות האמיתית

נתניהו הוא תותך וצודק הוא מסתכל קדימה ומכלכל את צעדיו כל ראש ממשלה היה עושה כך. לא קשור לימין שמאל ישר מרכז ופרסה או חנייה או אחורה …זה קשור למצב הפוליטי העכשוי מה שוה שנתניהו יקח נגיד 40 מנדטים ולא יוכל להרכיב ממשלת ימין הבנתם. איזה הוא חכם הרואה את הנולד. זה נאמר על נתניהו. וזה גם טוב לחרדים שיקבלו עוד כמה כיסאות

יעקב מצוה ליוסף, אל נא תקברני במצרים. אחד משולשה פירושים ברש"י, שלא יעשוני ה"מצרים" עבודה זרה…
עיין גם בפירוש אוה"ח הק'.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן