השמדת המנהרה • ליברמן: "הנוסחה היחידה היא פירוז תמורת שיקום"

שר הביטחון רואה במנהרה ההתקפית שהושמדה בעזה עוד הוכחה לכך שחמאס אינו מעוניין ברצינות בהודנה ארוכת טווח. בחמאס, מנגד, טוענים כי פעולת ישראל היא למנוע את השתתפות ההמונים בצעדת הנכבה בהמשך השבוע

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, אומר בעקבות השמדת המנהרה מוקדם יותר הערב כי היא מהווה הוכחה לכך ש"חמאס מפזרת ססמאות על רצונה ב'הודנה' ארוכת טווח, אבל בפועל ממשיכה לחפור מנהרות טרור לשטח מדינת ישראל".

לדבריו, "אנחנו לא קונים את הבלוף הזה. נמשיך, כמו הערב, לפגוע בתשתיות הטרור. הנוסחה היחידה שבאה בחשבון היא פירוז תמורת שיקום".

שר המודיעין ישראל כץ, אמר: "ברכות לצה״ל על עוד פעולה מוצלחת להרס מנהרת טרור התקפית. השמדת המנהרה חושפת את פניו האמיתיות של החמאס בעזה, שבידו האחת דוחף מפגינים לעבר הגדר בטענה של מצוקה הומניטארית,ובידו השניה חופר מנהרות מוות תוך בזבוז עצום של משאבים".

מנגד, בחמאס מאשימים את ישראל בכך שהמניע מאחורי הפעולה הוא הרצון למנוע את השתתפותם של "מאות האלפים" בצעדת הנכבה בהמשך השבוע.


וידאו: דובר צה"ל

כזכור, מוקדם יותר הותר לפרסום כי נוטרלה מנהרת טרור התקפית נוספת של ארגון הטרור חמאס במרחב מעבר ארז. תוואי המנהרה נוטרל באמצעות תקיפת מטוסי קרב.

מדובר במנהרה שאותרה בשלבי חפירה בפרימטר הביטחוני, מטרים ספורים משטח ישראל. המנהרה יועדה להגיע לשטח ישראל בסמוך ליישוב ישראלי ולמעבר ארז, המשמש כמעבר הומניטרי.

זיהוי המנהרה ונטרולה הוא חלק ממאמץ מתמשך לסיכול הטרור התת קרקעי של ארגוני הטרור ברצועת עזה ובראשם ארגון הטרור חמאס, מאמץ מבצעי, מודיעיני וטכנולוגי אשר הוגבר בשנה האחרונה, ואליו הצטרפו טכנולוגיות מתקדמות שמוסיפות להשתפר כל העת, כמו זו המאפשרת איתור מדויק של המנהרה בטרם חצתה את הגדר. כל זאת לצד המשך בניית המכשול התת קרקעי.

"מנהרת הטרור שנוטרלה הערב סמוכה למעבר ארז, המשמש למעבר רגלי לצרכים הומניטריים, מצטרפת למנהרת הטרור שנחפרה תחת מעבר כרם שלום ונוטרלה בינואר האחרון. המנהרות מוכיחות את הציניות של ארגון הטרור חמאס כלפי תושבי רצועת עזה.

חמאס ממשיך להשקיע משאבי-עתק בבניית מנהרות טרור ומחבל במאמצים ההומניטריים שמאפשרות מדינת ישראל ומדינות נוספות לתושבי רצועת עזה, במקום להשקיע בפיתוח הרצועה ולאפשר רווחה לתושביה", נמסר מצה"ל.
//www.jdn.co.il/breakingnews/937485
עוד נמסר כי ארגון הטרור חמאס פועל בשבועות האחרונים במטרה להפוך את מרחב הגדר ומרחב הפרימטר הביטחוני למרחב טרור ולחימה. הפרות הסדר האלימות ממשיכות להוות כסות לניסיונות טרור מעל ומתחת לקרקע, המנהרה שנוטרלה היא הוכחה נוספת לכך. צה"ל לא יאפשר למצב כזה להתממש וימשיך לפעול באופן שיטתי ומדויק למניעתו.

צה"ל שב ומזהיר מפני הגעה למרחב הגדר במהלך האירועים האלימים אליהם מכווין חמאס ב-14-15 למאי 2018, לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל וריבונותה וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מעל ומתחת לקרקע".

3 תגובות

אתם בסדר? זה צילום מיום שבת.

צריך לזכור, שאנחנו קודם יהודים לפני "ישראלים".. הטוענים כוחי ועוצם ידי. ו"נקח את גורלינו בידינו".. מול מיליארד וחצי מוסלמים..
ועד שהם טוענים שפלסטין זו המצאה של הערבים, אנו טוענים ש"ישראלים" זו המצאה של הציונות. מי שעקב אחרי נאומי מנהיגי אירן ונסרללה נגדינו, רואה שעם כל השנאה והרצון שלהם להשמיד ח"ו, לא תשמעו אפילו פעם אחת שאומרים, היהודים וכו. אלא רק, הציונים. מקרה הוא?..

הסרט צולם בשבת קודש. פיקוח נפש?! ואנחנו אמורים להנות מזה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן