לקראת שבוע נפיץ • היום: עשרות אלפים ישתתפו בצעדת הדגלים בי-ם. מחר: טקס העברת השגרירות. בשישי: רבבות מוסלמים יעלו להר הבית במסגרת יום שישי הראשון של הרמאדן. בין לבין: חמאס ינסה להבעיר את השטח באמצעות צעדות המוניות

היערכות שיא במערכת הביטחון לקראת אירועי השבוע הקרוב שכוללים פוטנציאל ממשי להתלקחות. היום – עשרות אלפים ישתתפו בצעדת הדגלים, שתעבור גם ברובע המוסלמי. מחר – טקס העברת השגרירות לבירה. ביום שישי: רבבות מוסלמים יעלו להר הבית במסגרת יום שישי הראשון של הראמדן.

בין לבין צפוי חמאס להוציא, ביום שלישי הקרוב, המונים לצעדות הנכבה בגבול רצועת עזה. בארגון הטרור בונים על מאות אלפי משתתפים, ובצה"ל חוששים מניסיונות אלימים והמוניים לפריצת הגדר – ונערכים בהתאם.

בחדשות 2 דווח כי שיא העימותים צפוי בימים שני ושלישי. לפי ההערכות הפלסטיניות מיליון איש יצעדו ברצועת עזה, אך בצה"ל מדברים על מאות אלפים שיכולים להגיע לגדר וכבר נערכים לאפשרות שינסו לפרוץ אותה ולהגיע ליישובים בעוטף עזה. השאלה הגדולה היא כמה פלסטינים ייענו לקריאות להגיע ולהתעמת עם כוחות צה"ל בימים שני ושלישי גם ביהודה ושומרון וגם בעזה, בקווי המגע עם הכוחות. ברצועת עזה צפויים חמישה מוקדי עימותים, ואנו עשויים לראות ניסיונות להגיע לצד הפלסטיני של מעבר ארז.

הסיטואציה הנפיצה המתוארת מתרחשת על רקע המתיחות הגבוהה ממילא בגזרות השונות. כזכור, רק אתמול נוטרלה מנהרת טרור התקפית נוספת של ארגון הטרור חמאס במרחב מעבר ארז. תוואי המנהרה נוטרל באמצעות תקיפת מטוסי קרב.

מדובר במנהרה שאותרה בשלבי חפירה בפרימטר הביטחוני, מטרים ספורים משטח ישראל. המנהרה יועדה להגיע לשטח ישראל בסמוך ליישוב ישראלי ולמעבר ארז, המשמש כמעבר הומניטרי.


וידאו: דובר צה"ל

זיהוי המנהרה ונטרולה הוא חלק ממאמץ מתמשך לסיכול הטרור התת קרקעי של ארגוני הטרור ברצועת עזה ובראשם ארגון הטרור חמאס, מאמץ מבצעי, מודיעיני וטכנולוגי אשר הוגבר בשנה האחרונה, ואליו הצטרפו טכנולוגיות מתקדמות שמוסיפות להשתפר כל העת, כמו זו המאפשרת איתור מדויק של המנהרה בטרם חצתה את הגדר. כל זאת לצד המשך בניית המכשול התת קרקעי.

"מנהרת הטרור שנוטרלה הערב סמוכה למעבר ארז, המשמש למעבר רגלי לצרכים הומניטריים, מצטרפת למנהרת הטרור שנחפרה תחת מעבר כרם שלום ונוטרלה בינואר האחרון. המנהרות מוכיחות את הציניות של ארגון הטרור חמאס כלפי תושבי רצועת עזה.

חמאס ממשיך להשקיע משאבי-עתק בבניית מנהרות טרור ומחבל במאמצים ההומניטריים שמאפשרות מדינת ישראל ומדינות נוספות לתושבי רצועת עזה, במקום להשקיע בפיתוח הרצועה ולאפשר רווחה לתושביה", נמסר מצה"ל.
//www.jdn.co.il/breakingnews/937485
עוד נמסר כי ארגון הטרור חמאס פועל בשבועות האחרונים במטרה להפוך את מרחב הגדר ומרחב הפרימטר הביטחוני למרחב טרור ולחימה. הפרות הסדר האלימות ממשיכות להוות כסות לניסיונות טרור מעל ומתחת לקרקע, המנהרה שנוטרלה היא הוכחה נוספת לכך. צה"ל לא יאפשר למצב כזה להתממש וימשיך לפעול באופן שיטתי ומדויק למניעתו.

צה"ל שב ומזהיר מפני הגעה למרחב הגדר במהלך האירועים האלימים אליהם מכווין חמאס ב-14-15 למאי 2018, לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל וריבונותה וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מעל ומתחת לקרקע".