בהנחיית שר הביטחון, ישקיעו פיקוד העורף, רח"ל ומשרד הביטחון למעלה מ-6.5 מיליון ש"ח בשיפוץ ושדרוג מקלטים ציבוריים בקרית שמונה. העבודות החלו ויכללו שיפוץ מקלטים, רכש והתקנת מזגנים במקלטים, רכש מיגוניות ניידות ועוד

בהנחיית שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ישקיעו פיקוד העורף, רח"ל ומשרד הביטחון למעלה מ-6.5 מיליון ש"ח בשיפוץ ושדרוג מקלטים ציבוריים בקרית שמונה. העבודות החלו ויכללו שיפוץ מקלטים, רכש והתקנת מזגנים במקלטים, רכש מיגוניות ניידות, מיגון בית מרקחת בעיר ועוד.

‏שר הביטחון ליברמן מסר: "עבודות המיגון שנבצע בחודשים הקרובים, בקרית שמונה ובעוד עשרות ישובים בצפון הארץ, מתאפשרות באמצעות תקציב ייעודי של 150 מיליון ש"ח שעליו סיכמנו עם משרד האוצר במסגרת תקציב 2018. בימים אלה אנחנו שוקדים על תכנית נרחבת הרבה יותר, שתאפשר להעניק פתרון שלם לישובי הצפון, אל מול האתגרים הביטחוניים. נמשיך לעמוד על המדיניות הנחושה שלנו בצפון אבל גם נשקיע במיגון".

המהלך מתבצע ברקע המתיחות החריגה בצפון הארץ, שנוצרה בעקבות הפעילות האסרטיבית של ישראל למניעת ההתבססות האיראנית בסוריה.
//www.jdn.co.il/breakingnews/994146
כזכור, ראש מועצה אזורית גולן, אלי מלכה, הודיע ביום שישי כי לאחר הערכת מצב ובתיאום והנחיית פיקוד העורף, על חזרה מלאה לשגרה בכל יישובי הגולן ובאתרי התיירות והנופש. "אנו מצדיעים למפקדי צה"ל, לוחמיו ומערכת הביטחון. ראינו אתכם במלא העוצמה מגינים על תושבי הגולן ומדינת ישראל. אנו מודים לכם על שיתוף הפעולה הרציף, על הנחישות ופעילות מדויקת ועוצמתית שמאפשרת חזרה מהירה לשגרת החיים".

עוד הוסיף מלכא "אנו מזמינים את הציבור בישראל לחזור ולטייל בגולן, ליהנות מהנופים המרהיבים, שמורות הטבע, הנחלים והמעיינות, היקבים ואתרי התיירות שמחכים לכם. זה הזמן להצפין צפונה לגליל ולגולן ולהראות את חוסנו ולכידותו של עם ישראל ולהפגין את אהבתו לחבל ארץ הגולן", אמר.

קריית שמונה סגרה היום את המקלטים הציבוריים בעיר, בתיאום והנחיית פיקוד העורף. "אנו מודים ומצדיעים למפקדי צה"ל, לוחמיו ומערכת הביטחון על פעילותם החשובה בהגנת המולדת", מסרו מהעייריה.