בעלות של 200 מיליון ש"ח: אושרה הקמת הרכבל לעיר העתיקה בירושלים

ביום ירושלים: הממשלה אישרה את הצעת שר התיירות להקצות 200 מיליון שקל להקמת רכבל תיירותי לעיר העתיקה. הרכבל יאפשר להתגבר על קשיי הנגישות של תיירים המבקשים להגיע לעיר העתיקה, ועשוי להוות אטרקציה תיירותית

הממשלה אישרה הבוקר (א'), יום ירושלים, את הצעת שר התיירות יריב לוין, להקצות 200 מיליון ש"ח, שיחולק באופן שווה בין משרדי האוצר והתיירות, להקמת רכבל תיירותי אל העיר העתיקה בירושלים. הפרויקט יבוצע על ידי הרשות לפיתוח ירושלים.

בדברי ההסבר להצעת ההחלטה נכתב: "פרויקט הרכבל מהווה אבן דרך משמעותית בקידומה של ירושלים וחיזוק מעמדה כבירת תיירות עולמית כדי להגדיל באופן משמעותי את התיירות הנכנסת למדינה ולחזק את כלכלתה. הרכבל יהווה גם אטרקציה תיירותית ייחודית שממנה ניתן יהיה לצפות מהגובה על ירושלים ואתריה הייחודיים, כמו גם יחזק וייפתח את מוצר הלילה התיירותי של העיר, תוך כדי נסיעת הרכבל. כמו כן, הרכבל יאפשר להתגבר על קשיי הנגישות של תיירים המבקשים להגיע לעיר העתיקה. רכבל מהסוג הזה פועל בהצלחה רבה בערים בעולם, ומהווה גורם משיכה משמעותי לעיר".

ביום ירושלים בשנה שעברה, בחגיגות ה-50 לאיחוד העיר, אישרה הממשלה את יציאת הפרויקט לדרך עם תקציב תכנון של 15 מיליון ש"ח ממשרד התיירות. כעת אישרה הממשלה, כאמור, את ההשקעה הנוספת מתקציב 2018-20.

משרד התיירות פועל בדרכים מגוונות כדי לשפר את המוצר התיירותי בישראל ולחזק את התיירות כמנוע צמיחה כלכלי. שנת 2017 הסתיימה עם שיא כל הזמנים בתיירות עם יותר מ-3.6 מיליון תיירים. עד כה המגמה נמשכת גם בשנת 2018. ירושלים מהווה אחד העוגנים התיירותיים המרכזיים בישראל, וככזו, משרד התיירות ממקד מאמצים מגוונים בירושלים – תשתיות, שיווק, ופיתוח המוצר התיירותי. הרכבל יכול להוות גורם נוסף לעידוד התיירות לירושלים ולפתרון תחבורתי למבקרים ולתיירים הפוקדים את העיר ויהיה בו חיסכון ויעילות.

הרכבל מוגדר פרויקט בעל חשיבות רבה לתיירות בירושלים. הוא יעניק פתרונות של תחבורה ואיכות הסביבה והוא ינגיש את העיר העתיקה לבעלי מוגבלויות. בימי חג לשלוש הדתות מבקרים בעיר העתיקה בין עשרות למאות אלפי אנשים. היום מנועה כניסת כלי רכב לרוב חלקי העיר העתיקה למי שאינו מתגורר בה.

אורך המסלול המתוכנן של הרכבל הוא 1400 מטרים, והוא יעבור בין מתחם התחנה שבמושבה הגרמנית, דרך הר הזיתים ועד שער האשפות בחומות העיר העתיקה. לרכבל מתוכננות 4 תחנות, כולל בהר ציון ובמרכז המבקרים קדם, שבעיר דוד. כמו כן, מסלול הרכבל יעבור ברובו בשטח בבעלות ציבורית.

שר התיירות, יריב לוין מסר: "הרכבל עתיד לשנות את פניה של ירושלים, לאפשר גישה קלה ונוחה לתיירים ולמבקרים בכותל ולשמש אטרקציה תיירותית יוצאת דופן בחשיבותה. אין יום חגיגי יותר לאישור ההחלטה מאשר יום ירושלים, ואני מברך על שלב נוסף בדרך להקמת הפרויקט החשוב הזה".

15 תגובות

בזמנינו ואשרי לעיניים שכך רואות!!!

כל הדרכים כבר מתכוננות לביהמ"ק שיבנה במהרה בימינו
איזה מרגש

האם ההכנסות מהתיירות שיביא הרכבל
יביא להורדה כלשהיא במיסים
או ינותב לשרינו העסוקים ( במה ? )
כמובן רק בכדי להשוותו לשכר השופטים וכד'

מתאים לציונים להעביר אותו מעל הר הבית, השם ירחם.
אגב, דברו איתי כשזה יתחיל לפעול..

עוד סבל לתושבי ירושלים שמשוועים למעט מנוחה מה שנזגל מהם מאז עבודות הרכבת הקלה,
בגלל שכמה אנשי עסקים עם כיסים עמוקים רוצים להרוויח עוד כסף רומסים את כל האנשים הקטנים שאף אחד לא סופר את הסבל שהם עוברים,
לכו תשאלו את סוחרי יפו ומרכז העיר מה זה עשה להם ותבינו על מה אני מדבר,

לכו תשאלו את סוחרי יפו כמו טוב להם היום עם הרכבת.מחירי השכירות שם עלו פלאים.

כמה קל למחבל לקחת מספריים וצ'יק הכל נקרע רחמ"ל

לחצקל אל תבלבל בשכל, דווקא הרכבת הקלה, העלתה את השכירות שם , ואת הרווחים בחנויות שם במאות אחוזים

מעל הר הזיתים. מה יעשו כהנים?

נקוה שארגוני הטרור לא ישימו גם על זה עין ח"ו.

רכבל יהיה עוד מחט נוסף בעיניים של אויבי ישראל הערבים

נשאר רק לחכות לשלג והציויינים גם יפתחו אתר סקי במעלות הכותל להביא עוד כמה עשרות תיירים רחמנא ליצלן… העיקר לדאוג ולכבד הגויים שפוקדים את הכותל, אבל אף אחד לא דואג לכבד את בעלי המקום בני ישראל הקדושים שרוצים להתפלל בקדושה ונותנים לרפורמים להשתולל שמה ולטמא את המקום לבזות אותו ואותנו כאוות נפשם ובאין מפריע ואין פוצה פה ומצפף! איזה דור יתום!

מתאים ל"שלוש בעשר" לטמטם לנו את הראש עם ציונים שנמצא בראש שלו!

אסף, כשתכניס להם כסף כמו התיירים הם יכבדו גם אותך.

דווקא יכול להיות רעיון טוב ומצוין גם עבורנו לגישה מהירה לכותל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן