ירושלים, בני ברק, אלעד וכל השאר: ח"כ יעקב אשר בהתייחסות נרחבת לעמדתה של סיעת 'דגל התורה' באשר לבחירות המקומיות, ומבהיר: "דגל התורה לא מנהלת משא ומתן דרך כלי התקשורת. לא כל פגישה עם מועמד כזה או אחר שווה כותרת"

ח"כ אשר התייחס אמש בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי' לסוגיות הפוליטיות המונחות על שולחנם של חברי הכנסת החרדים לקראת הבחירות המוניציפליות ואמר כי "בנוגע לבחירות לראשות העיר ירושלים יש לציבור החרדי מועמדים מצוינים כמו הרב יצחק פינדרוס מדגל התורה והרב יוסי דייטש מאגודת ישראל ששניהם ראויים לכהן בתפקיד ראש העיר, בדיוק כמו משה ליאון וזאב אלקין שאותם אנחנו מכירים ומוקירים בזכות יחסיהם הקרובים והטובים עם הציבור החרדי". לדבריו, "ההחלטה האם לתמוך במועמד מוסכם מחוץ למפלגות החרדיות או בנציג של דגל התורה או אגודת ישראל תהיה רק בהסכמה מוחלטת של כל ראשי המפלגות החרדיות, הרב גפני, הרב ליצמן, הרב דרעי והרב פרוש בהנחית הרבנים וגדולי התורה".

עוד הדגיש ח"כ אשר כי מצוקת הדיור שגורמת לצעירים לעזוב את העיר ירושלים בגלל יוקר הדירות והיעדר בניה היא בלתי נסבלת ולא מתקבלת על הדעת "זאת תהיה דרישה מרכזית מכל מי שירצה לקבל את תמיכת הציבור החרדי: לזרז משמעותית את קצב הבניה בעיר בכל תכניות הבניה הקיימות שנסחבות ומתעכבות, וביצוע פרויקט מחיר למשתכן ועוד תכניות שיובילו מיידית להוזלת מחירי הדירות בירושלים, בדיוק כמו בשאר הערים ובאופן כזה שהבניה תהיה לכל המגזרים ובפרט עבור החרדים כפי חלקם באוכלוסיה של העיר".

על הבחירות לראשות העיר בני ברק אמר אשר כי "למרות החסרונות של השיטה הקיימת שמגבילה את יכולתו של ראש העיר לפעול לאורך זמן, הרוטציה בין אגודת ישראל ודגל התורה נקבעה לפני שנים על ידי גדולי ישראל והיא נחוצה והכרחית גם היום כדי לשמור על השלום והאחדות בעיר".

לשאלת המראיין על הבחירות בעיר אלעד אמר ח"כ אשר כי "במסגרת ההסכם שנחתם עם דגל התורה ראש העיר המכהן התחייב לפנות את מקומו ע"פ דרישת דגה"ת ובימים אלו מתקיימים דיונים ונבדקים מגוון השיקולים והאפשרויות והנושא יובא להכרעת גדולי התורה".

עוד הדגיש חה"כ אשר כי אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי מהעין ואין דרכה של דגל התורה לנהל משא ומתן תוך כדי פירסום בתקשורת. "לא כל דיון ומגעים שמתקיימים עם מועמד כזה או אחר מעידים על החלטה או לתמיכה בו כפי שאנו אנו עדים לכותרות ושמעות בכל יום. כשיגיע הזמן לפרסם החלטות הם יפורסמו באופן רשמי ע"י הנהלת דגה"ת לאחר התיעצות עם ועדת הרבנים והכרעת מרנן ורבנן".