או"ם שמום: אירופה והערבים נגד ארה"ב וישראל בעקבות ההרוגים בעזה

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס לדיון בעקבות העברת השגרירות והמהומות בעזה, ובחלק ממדינות אירופה ומדינות ערביות שונות מגנות את ישראל ומאשימות את ארצות הברית. "ישראל טובחת בפלסטינים בדם קר בזמן שטראמפ חוגג את העברת השגרירות"

כתבות נוספות בנושא:

תופעת טבע נדירה: 7 עגורים נהרגו מפגיעת ברק • צפו
עַל נִסֶּיךָ • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק לעלוב
"המחלקה לטיוח חקירות שוטרים": מח"ש שוב בעין הסערה - הפעם מהכיוון ההפוך
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל • ראש ישיבת סלבודקא בהדלקת נרות חנוכה
 • לרשת חנויות חומרי בניין דרוש מנהל סניף

  תוכן מקודם

 • החנוכייה המקודשת של מרן הגראי״ל שטיינמן תוגרל וזה בהזדמנות שלכם לזכות!

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • "בואי אמא, אל תלכי יותר" הפרידה המזעזעת של מטי ברים

  תוכן מקודם

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס, ביוזמתה של כוויית, לדיון חירום על המהומות בעזה ומעבר השגרירות. הדיון, שיתקיים היום או מחר, צפוי להיות סוער במיוחד. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, החל בסבב שיחות עם עמיתיו לקראת הדיון, והוא מעביר להם חומרים המציגים את פעילות הטרור של חמאס. מזכ"ל האו"ם גוטרש התייחס לנושא, ואמר כי הוא "מודאג מהחדשות שמגיעות מעזה וממספר ההרוגים הגבוה".

הממשלה הפלסטינית ברמאללה מאשימה את ישראל בביצוע "טבח נורא בעזה" והכריזה על יום אבל לאומי, שיצוין מחר, בעקבות אירועי "צעדת השיבה". הפלסטינים קראו לקהילה הבינלאומית להתערב בדחיפות "לעצור את הטבח של כוחות הכיבוש נגד תושבים בעזה". כמו כן קראה לממשלות הערביות והמוסלמיות ולממשלות המדינות הידידותיות "לעשות את כל המאמצים לעצור את שפיכת דמם של בני העם הפלסטיני ולעמוד לצד ההנהגה הפלסטינית בהתמודדות עם התוקפנות של הכיבוש הישראלי".

טורקיה האשימה את ארצות הברית באחריות משותפת ל"טבח" בעזה. דובר ממשלת טורקיה, בקיר בוזדג, כתב בציוץ בטוויטר כי "הממשל האמריקני אחראי לטבח הזה באותה מידה שישראל אחראית לו. בהעברת השגרירות לירושלים, הממשל האמריקני פגע בסיכויים להסדר שלום והצית אש שתגרום לאבידות בנפש, הרס ואסונות באזור".

על פי משרד החוץ באנקרה, החלטת משרד החוץ האמריקני להעביר את השגרירות לירושלים עודדה את הכוחות הישראליים להרוג עשרות מפגינים פלסטינים בגבול עזה. משרד החוץ הטורקי הוסיף שמהלך העברת השגרירות מתעלם מזכויות הפלסטינים "אנחנו מקללים את הטבח שביצעו כוחות הביטחון הישראליים בפלסטינים המשתתפים בהפגנות שלום", נכתב בהודעה. ראש הממשלה הטורקי בקיר בוזדק הוסיף כי "האירוע פרץ בגלל החלטה לא צודקת ולא חוקית".

מצרים אף היא גינתה בחריפות את מה שהגדירה כ"תקיפה מכוונת של אזרחים פלסטינים ברצועת עזה". משרד החוץ המצרי מסר כי "מצרים דוחה את השימוש בכוח נגד צעדות לא אלימות שדורשות זכויות לגיטימיות וצודקות ומזהירה מפני ההשלכות השליליות של הסלמה מסוכנת זו בשטחים הפלסטיניים הכבושים".

שר החוץ האיראני מוחמד ג'וואד זריף אמר כי "זה יום מביש מאוד". בציוץ בחשבון הטוויטר שלו הוסיף זריף כי "ישראל טובחת בפלסטינים בדם קר בזמן שהם מפגינים בכלא הגדול בעולם. במקביל, טראמפ חוגג את המהלך של העברת השגרירות הלא חוקית".

שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, קראה לשני הצדדים "לנהוג באיפוק הרב ביותר כדי למנוע אובדן נוסף של חיי אדם".

שר החוץ הצרפתי הפציר בשני הצדדים לנהוג באחריות ולהמנע מהסלמה. עוד קרא לישראל לנהוג באיפוק ולהמנע מהפעלת כוח מיותר כלפי המפגינים, והוסיף כי חיוני לשחזר את התנאים שיאפשרו הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים.

שרי חוץ אירופיים נוספים מתחו ביקורת על ההחלטה של ארצות הברית להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, ואמרו כי היא אינה חכמה ועשויה להחריף את המתחים. שר החוץ האירי, סימון קובני, אמר כי המעבר "מלהיט עוד יותר מצב שהוא כבר עכשיו מאוד מתוח ואת היחסים בין הישראלים לפלסטינים". עמיתו ההולנדי, סטף בלוק, אמר כי "איננו רואים בהחלטה להעביר את השגרירות צעד נבון".

גם רוסיה הצטרפה למגנים את ההחלטה על העברת השגרירות ואמרה כי היא תצית את המצב המתוח בין ישראל והפלסטינים. סגן שר החוץ הרוסי, מיכאיל בוגדנוב, כינה את ההחלטה על מעבר השגרירות "קצרת רואי".

הכתבות המעניינות ביותר

חג האורות בבית • לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵל: משדר מוזיקלי עם מיטב שירי חנוכה
החורף הגיע: שלג ראשון החל לרדת בהר חרמון • צפו בתיעוד החורפי
בְּנֵי בִינָה • חומש סעודה בתלמוד תורה 'קהל חסידים' באלעד
קוֹל מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שמחת נישואי נכד ראש ישיבת ברכת אפרים
כל הסגולות לנר שמיני של חנוכה - זאת חנוכה
בַּיָּמִים הָהֵם בַּזְּמַן הַזֶּה • האדמו"ר מלעלוב ירושלים בהדלקת נרות חנוכה
מימי החשמונאים: הבלשים איתרו מטבעות עתיקים בביתו של תושב מזרח ירושלים
קָבְעוּ שִׁיר וּרְנָנִים • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק ווערדאן ירושלים
הַנֵּרוֹת הַלָּלוּ • האדמו"ר מטשאקאווע בהדלקת נרות חנוכה
כִּי אַתָּה תָּאִיר נֵרִי • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק פינסק קרלין
אסון קשה בירושלים: אם צעירה אבדה את הכרתה במהלך הלידה ונפטרה
חֲשׂוֹף זְרוֹעַ קָדְשֶׁךָ • האדמו"ר ממכנובקא בעלזא בהדלקת נרות חנוכה
לקראת נעילה: עשרות כהנים בתפילה מיוחדת ב'זאת חנוכה'
הרצוג: "האתגר הגדול העומד בפני ישראל וארה"ב - הינו האיום המשותף של איראן"
לאחר הסערה: שר הביטחון לשעבר מונה ליו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית
מִזְמוֹר שִׁיר חֲנֻכַּת • הדלקת נרות חנוכה בחצה"ק ראחוב
לְךָ נָאֶה לְשַׁבֵּחַ • האדמו"ר מקליוולנד בהדלקת נרות חנוכה
מָעוֹז צוּר יְשׁוּעָתִי • הגרב"מ אזרחי בהדלקת נרות חנוכה
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

האירופאים נשארו שונאי ישראל בדיוק כמו לפני שבעים שנה,
שום דבר לא השתנה רק הצורה והאמצעים שבהם הם מבטאים את השנאה,
לערבים נגיד לכו לאירופה ותעיפו שמה עפיפונים ותניחו לנו לנפשנו,
הרי פה אתם כ"כ סובלים מזה שיש לכם עבודה מסודרת, שיש לכם ביטוח לאומי, שיש לכם מערכת משפט מסודרת שאינה עורפת ראשים, אז בבקשה אם כ"כ רע לכם פה לכו לאירופה ונודה לכם מאד,
ולאירופאים האנטישמיים אומר: דעו לכם יגיע יום והערבים יתפנו אליכם ויתחילו לטבוח בכם הם רואים בכם אותם כופרים כמו להבדיל היהודים הסיבה היחידה!!! שהם לא עושים לכם כלום עדיין היא כי הם עדיין עסוקים איתנו ברגע שיתפנו או שיראו שהם לא יכולים עלינו הם יכנסו בכם ובגדול תתכוננו לכך,

הייתי מציע לנקוט במדיניות של פציעה חמורה על ידי צלפים באזור הגפיים. לכמה שיותר מפגינים, ולפני שממש קרובים… העולם מתרגש מהרוגים, אך פצועים זו הגדרה חסרת הד.

אוי כמה שאני שונא את הגויים הצבועים האלו!!! שונא!!!!
נראה אותם שותקים מול המון מוסת ומתפרע שמנסה לפרוץ את הגבול של המדינה שלהם.
צריך להביא את מזכ"ל האו"ם וחבר מרעיו, לגבול רצועת עזה, ונראה אותם מתמודדים מול הפראי אדם שם!
רשעים ארורים!!!

אחרי שראיתי במו עיני את התקפת המשטרה במירון וההכחשות החוזרים ונשנים בכל גירסה שהוא אני פשוט מאמין לערבים יותר אני יודע שהרבה יתרגזו עלי אבל זה מה שעלה לי במחשבה אחרי שראיתי-וחטפתי -את הגז ואחרי שקראתי את תגובתם (תגובה ראשונה שמישהי השפריצה גז ומשטרת ישראל תעקוב בתיעוד למצות הדין עם הפורע הגירסה אחרי שהתפרסמה התמונות : השוטר רק החזיק ולא השתמש בכלל בבקבוק)

האירופאים רצחו 50,000,000 איש
תוך 30 שנה

לגז מדמיע במירון,
נכון שהמשטרה איבדה כל לגיטימיות כבר מזה 70 שנה, אך לומר שאתה מאמין לערבי יותר מאשר ליהודי אפי' הכי גרוע?! השם ירחם עליך.
דע נידריגסטע איד איז בעסער פון דע בעסטע גוי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו