ההתפרעויות בעזה: הבית הלבן מגבה; דרום אפריקה מחזירה את השגריר

הבית הלבן מגבה את ישראל לאור האירועים על גבול הרצועה ומגנה את חמאס: "לישראל הזכות להגן על עצמה". במקביל דרום אפריקה הודיע כי מחזירה את שגרירה מישראל ל'התייעצות' וגינתה את "התוקפנות האלימה של הכוחות הישראליים בגבול עזה"

ארצות הברית מתייצבת שוב לצד ישראל: הבית הלבן מסר הערב (שני) כי הוא "מגנה את חמאס" והוסיף כי "לישראל הזכות להגן על עצמה" זאת על רקע הדיווחים על 52 הרוגים וכ-2000 פצועים בהפגנות שמארגן חמאס..

"אין הצדקה לפזיזות ולציניות שחמאס הציג בחדיקת אנשים לעסוק באלימות שחושפת אותם לסיכון נורא. כפי שמזכיר המדינה ציין, לישראל יש את הזכות להגן על עצמה", הצהיר בכיר בבית הלבן.

הבית הלבן קרא למציאת פתרונות ל"אתגרים ההומניטריים הרציניים שבפניהם עומדים הפלסטינים בעזה".

במקביל, ממשלת דרום אפריקה החליטה להחזיר את השגריר מישראל לאחר שגינתה בחריפות את "התוקפנות האלימה של הכוחות הישראליים בגבול עזה" לשון ההודעה.

המשרד לקשרי חוץ ושיתוף פעולה של דרום אפריקה אמר כי הקרבנות בעזה "השתתפו במחאה לא אלימה נגד חנוכת השגרירות האמריקנית בירושלים". לנוכח "ההתקפה הישראלית חסרת ההבחנה ותוצאותיה הקשות, החליטה ממשלת דרום אפריקה להחזיר את השגריר סיסה נגומביין לאלתר עד להודעה חדשה". בהודעה הדרום אפריקנית נקראת ישראל "לסגת מרצועת עזה ולחדול מפלישות אלימות והרסניות לשטחים הפלסטיניים". עוד נאמר כי האלימות ברצועת עזה עלולה לטרפד הקמה מחדש של המוסדות הפלסטיניים והתשתיות.

"הפעולות השגרתיות של הכוחות הישראליים הן מכשול לכינון הסדר של קבע לסכסוך, שחייב להיות בדמות שתי מדינות – פלסטין וישראל – שיחיו זו לצד זו בשלום. כמו חברות אחרות בקהילה הבינלאומית, דרום אפריקה מודאגת מהאלימות הקטלנית וקוראת שוב לחקירה עצמאית של ההרג ולהעמדה לדין של האחראים".

מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס, ביוזמתה של כוויית, לדיון חירום על המהומות בעזה ומעבר השגרירות. הדיון, שיתקיים היום או מחר, צפוי להיות סוער במיוחד. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, החל בסבב שיחות עם עמיתיו לקראת הדיון, והוא מעביר להם חומרים המציגים את פעילות הטרור של חמאס. מזכ"ל האו"ם גוטרש התייחס לנושא, ואמר כי הוא "מודאג מהחדשות שמגיעות מעזה וממספר ההרוגים הגבוה".

9 תגובות

אנטישמיות.רשעים ארורים.שילכו

ימח שמם, מי צריך את הכושים האפריקנים האלה, שישארו באפריקה ולא יחזרו יותר, אין למדינה המושחתת ומלאת המורדים והטרור והפשע הזאת מה לעשות חץ מלהתערב לישראל בחיים?.

כושי קטן…

פחות מסתנן אחד
יותר נחמד

אין בעיה שיקחו יחד עם השגריר גם את כל האזרחים הכושיים שלהם!!!
וכן תורכיה את כל החוליגנים שלה

את מי זה בכלל מעניין?… אחד המדינות שראש הממשלה דואג לפתח איתם קשרי ביטחון וכלכלה (שבנתיים זה נראה אך ורק לתועלת מדינות אלו) מחזירה את השגריר! חוצפה מצד אחד וטפשות מצד שני. ובכלל על מה?… על כמה מחבלונים עלובים שנהרגו?!

לכל המתלהמים, דרום אפריקה היא לא מדינה של כושים אלא מדינה של לבנים שגנבו לכושים את האדמה (ועוד הם באים להטיף לנו מוסר)

חחחח דרום אפריקה זט בכלל לא מדינה של כושים…
חברה, תלמדו קצת היסטוריה מה הלך שם בתקופת האפרטהייד… אז בקשה הם האחרונים שיטיפו לנו מוסר..
חחח

חבל שהם לקחו רק את השגריר, שיקחו גם את אחיהם ליבשת מסודן וארתריאה, הרי הם נאנקים פה לא פחות מהערבים…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *