בשטחי המועצה האזורית אשכול הופעלה אזעקת צבע אדום שגרמה לבהלה גדולה בקרב התושבים שחששו מהתחדשות ירי הרקטות על רקע המתיחות הביטחונית וההתפרעויות שמארגן חמאס בגבול הרצועה. לאחר שעה קלה דווח כי מדובר באזעקת שווא

בהלה גדולה נרשמה היום בקרב תושבי עוטף עזה לאחר שאזעקת צבע אדום נשמעה ביישובים שונים במרחב המועצה האזורית אשכול, בעקבות החשש כי ארגון הטרור העזתי ינצל את המתיחות הביטחונית בדרום על מנת לחדש את ירי הרקטות לעבר ישראל.

אומנם לא נשמעו פיצוצים ולאחר שעה קלה דווח כי מדובר באזעקת שווא, אך בינתיים, ביישובים הסמוכים לגבול בין ישראל לרצועת עזה, חוששים בימים האחרונים מפני איומי ארגון הטרור העזתי לחדור אל שטח ישראל. היום צפויים להתחדש ההפגנות האלימות על הגדר.

בארגון הטרור מציבים למפגינים את חציית הגדר כיעד מרכזי במהומות. בחמאס מסבירים כי גם אם יצליחו לחצות את הגדר ולתפוס שטח, אפילו 100 מטרים בעומק ישראל – הדבר ייחשב להישג ענק. במהלך ההתפרעויות האלימות אתמול, נהרגו 59 פלסטינים ונפצעו למעלה מאלפיים נוספים.

ההפגנות והצעדות היום צפויות בפעם הראשונה לצאת גם מגבולות הרצועה ולהתקיים במקומות נוספים. בלבנון מתארגנת, בראשות חיזבאללה והשלוחה המקומית של חמאס צעדת שיבה משלהם. המארגנים מכנסים מפגינים פלסטינים ממחנות הפליטים לנקודת כינוס במבצר הבופור משם תחל הצעדה. לפי שעה לא ברור אם בכוונת הפעילים לצעוד עד לגבול הישראלי או לשמור על מרחק ביטחון.