ההשתלחויות ההדדיות בין נתניהו לארדואן נמשכות: "ארדואן מבין היטב בטרור; שלא יטיף לנו מוסר" כתב נתניהו לארדואן, שהשיב לו, כי הוא "ראש ממשלה של מדינת אפרטהייד". שר החקלאות הקפיא את היבוא מטורקיה בתגובה לגירוש השגריר

נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בחשבון הטוויטר שלו ואמר כי "הוא ראש ממשלה של מדינת אפרטהייד שכבשה אנשים חסרי הגנה במשך יותר במשך יותר מ-60 שנה והפרה את החלטות האו"ם".

ארדואן הוסיף ואמר כי "לנתניהו יש דם פלסטיני על ידיו והוא לא יכול לכסות על פשעיו בכך שהוא תוקף את טורקיה". "רוצה שיעור באנושיות?", שאל, קרא את עשרת הדיברות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב מוקדם יותר כי "ארדואן הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח. אני מציע לו לא להטיף לנו מוסר".

דברי נתניהו באו בתגובה לנאום שנשא אמש ארדואן בלונדון וכינה את ישראל "מדינת טרור". הוא הוסיף כי "המתקפה נגד המפגינים בעזה חושפת את פרצופה המכוער של ישראל – שמבצעת רצח עם בעזה".

במקביל, משרד החוץ הטורקי זימן היום את שגריר ישראל באנקרה איתן נאה והודיע לו שהוא צריך לעזוב את המדינה. משרד החוץ הטורקי הכריז על השגריר נאה כאישיות בלתי רצויה במדינה.

אתמול הודיעה טורקיה כי היא מחזירה את השגרירים מארצות הברית ומישראל, והכריזה על שלושה ימי אבל בעקבות הרג 61 המפגינים הפלסטינים ברצועת עזה והעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים.

בעקבות העימותים בין ישראל לטורקיה הורה שר החקלאות אורי אריאל על הקפאת ייבוא התוצרת החקלאית מטורקיה. "לא ניתן יד למדינה שמטיפה מוסר בצביעות כזו למדינת ישראל" אמר אריאל "כוחות הביטחון וחיילי צה"ל מגנים בחירוף נפש על תושבי ישראל. הנשיא ארדואן מטיף לעולם כולו בזמן שהוא מממן ארגוני טרור כמו החמאס. הגיעו מים עד נפש".

טורקיה מגרשת את השגריר הישראלי "אישיות בלתי רצויה"