צילום: פלאש 90

התגובה הישראלית לארדואן: הקונסול הטורקי גורש לארצו

ההתכתשויות בין ישראל וטורקיה נמשכות: ישראל הודיעה כי היא מגרשת את הקונסול הטורקי מירושלים זאת בתגובה לגירוש השגריר הישראלי מטורקיה והחזרת השגריר הטורקי מישראל. בנוסף, נמשכים חילופי הדברים הקשים בין ארדואן לנתניהו

ההתכתשויות בין ישראל וטורקיה נמשכות: ישראל הודיעה כי היא מגרשת את הקונסול הטורקי מירושלים לזמן בלתי מוגבל – כך נמסר היום (שלישי) ממשרד החוץ. ממשרד החוץ נמסר כי "הקונסול הטורקי בירושלים זומן אחר הצהריים לראש הטקס במשרד החוץ, והתבקש לחזור לארצו להתייעצויות לזמן מה".

זאת בתגובה לכך שטורקיה גירשה את שגריר ישראל במדינה. משרד החוץ הטורקי זימן היום את שגריר ישראל באנקרה איתן נאה והודיע לו שהוא צריך לעזוב את המדינה. משרד החוץ הטורקי הכריז על השגריר נאה כאישיות בלתי רצויה במדינה.

אתמול הודיעה טורקיה כי היא מחזירה את השגרירים מארצות הברית ומישראל, והכריזה על שלושה ימי אבל בעקבות הרג 61 המפגינים הפלסטינים ברצועת עזה והעברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים.

זמן קצר קודם להודעה הישראלית אמר נשיא טורקיה על נתניהו כי "הוא ראש ממשלה של מדינת אפרטהייד שכבשה אנשים חסרי הגנה במשך יותר במשך יותר מ-60 שנה והפרה את החלטות האו"ם". הנשיא הטורקי אמר עוד כי "לנתניהו יש דם פלסטיני על ידיו והוא לא יכול לכסות על פשעיו בכך שהוא תוקף את טורקיה". "רוצה שיעור באנושיות?", שאל, קרא את עשרת הדיברות".

דברי ארדואן באו בתגובה לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו שכתב מוקדם יותר כי "ארדואן הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח. אני מציע לו לא להטיף לנו מוסר".

הדברים של נתניהו באו בעקבות נאום שנשא אמש ארדואן בלונדון וכינה את ישראל "מדינת טרור". הוא הוסיף כי "המתקפה נגד המפגינים בעזה חושפת את פרצופה המכוער של ישראל – שמבצעת רצח עם בעזה".

בעקבות העימותים בין ישראל לטורקיה הורה שר החקלאות אורי אריאל על הקפאת ייבוא התוצרת החקלאית מטורקיה. "לא ניתן יד למדינה שמטיפה מוסר בצביעות כזו למדינת ישראל" אמר אריאל "כוחות הביטחון וחיילי צה"ל מגנים בחירוף נפש על תושבי ישראל. הנשיא ארדואן מטיף לעולם כולו בזמן שהוא מממן ארגוני טרור כמו החמאס. הגיעו מים עד נפש".

4 תגובות

מה עם סנקציות אמריקאיות על טורקיה?

שישלמו להם פיצויים על זה…

השערוריה היא שעשו הסכם פיוס ושילמו מליונים למחבלים הטורקים כדי שהמצב יחזור לקדמותו תוך שנתיים?????????????????
שידרשו את הכסף בחזרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ארדואן המחבל ימ"ש וזכרך

במחשבה שניה:
"רוצה שיעור באנושיות? קרא בעשרת הדברות"
אולי באמת היגיע הזמן שהמנהיגים שלנו ילכו בדרך התורה!
חבל שאנחנו צריכים לשמוע את זה ממנהיג גוי רשע מרושע!
ידוע שהקב"ה לא שולח סתם שונאים עלינו אלא בשביל להחזיר את עם בני ישראל בתשובה!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן