בשורה להורים: חופשת תלמידי החינוך המיוחד תחפוף ללוח החופשות הכללי

בנט: "אנחנו עושים היום מהלך צודק ונכון שיתקן. מדובר בצורך שעלה מן השטח על ידי ההורים". פרוש: "קביעת לוח חופשות מותאם הוא רגע היסטורי, בשורה זו הינה תחושה של הבנה, והכרה בצורך של ילדים והורים אלו להיות שווים בין שווים"

משרד החינוך נענה לבקשה שהתקבלה לאחרונה, מהורים לתלמידי החינוך המיוחד במגזר החרדי. לאחר שנים רבות, בהן חופשת ילדי החינוך המיוחד אינה חופפת לחופשת יתר תלמידי החינוך החרדי (שיוצאים לחופשה "בין הזמנים"), פנו ההורים למשרד החינוך וביקשו שיקבל את בקשתם לשנות את מועדי החופשה.

סגן שר החינוך, מאיר פרוש: אני רוצה להודות לשר החינוך ולמנכ"ל, על שיתוף פעולה אמיץ, יחד עם ראשי האגפים ואנשי לשכתי, שהביאו לאחר אינספור ישיבות לתוצאה מוצלחת זו. קביעת לוח חופשות מותאם הוא רגע היסטורי, בשורה זו הינה תחושה של הבנה, והכרה בצורך של ילדים והורים אלו להיות שווים בין שווים".

זהו יום גדול ב"ה, שבו ניתנת חופשה לילד עם שאר אחיו, תיקון זה, תוך התאמה לעתיד וקביעת לוח חופשות מותאם הינו בשורה גדולה, שתביא הקלה עצומה וזוהי תחושה של הבנה, והכרה בצורך של ילדים אלו והורים אלו להיות שווים בין שווים".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: ״משרד החינוך החליט לתקן עיוות מתמשך, לאור בקשת ההורים. חופשת הקיץ היא זמן איכות עבור המשפחות, זמן של ביחד, למען המשפחה, ואין כל סיבה שתלמידים לא ייצאו לחופשה יחד עם אחיהם. זו החלטה הגיונית ומתבקשת, ואני מאחל לתלמידים כולם חופשה נעימה".

כמו בכל שנה, חופשת הקיץ בחינוך החרדי מסתיימת בא' באלול (במרבית בתי הספר). השנה, א' באלול יוצא ב-12.8, לפי הלוח הלועזי. חופשת הקיץ בחינוך המיוחד, לעומת זאת, מתקיימת בשבועיים האחרונים של אוגוסט – עבור כל המגזרים.

כתוצאה מכך נוצר מצב שבו, במגזר החרדי, משך שנים חופשת הקיץ של החינוך המיוחד לא תאמה את חופשת הקיץ של יתר התלמידים. דבר זה מעורר קושי, שכן למשפחות רבות ישנם תלמידים הן בחינוך המיוחד והן בחינוך הרגיל, ופיצול ימי החופשה פוגע בשגרת יומם, וכמו כן במועדי החופשה המקוריים לא ניתן לקבל סיוע מטעם עמותות השולחות בני ישיבות המתנדבים בבתי תלמידי החינוך המיוחד, שכן בזמן חופשת תלמידי החינוך המיוחד, תלמידי הישיבות כבר אמורים לשוב ללימודיהם.

בעקבות החלטת משרד החינוך להיענות לבקשת הורי התלמידים בחינוך החרדי, פעל המשרד, בשיתוף הרשויות המקומיות, כדי לתאם למועדי החופשה החדשים את כלל שירותי החינוך המיוחד.

 

4 תגובות

זה כ"כ לא פייר מורות חינוך מיוחד עובדות כל השנה כל כך קשה מגיע להם חופש מוקדם

מי שלא מבין בזה לא יודע עד כמה ההצלה גדולה

למה האיש עם הזקן נראה כועס הפנים הם לא רכוש פרטי חייך שיראו שהתפללת שחרית ואתה שמח!

כל הכבוד לשוקי בידר על עבודה מאומצת וסיזיפית ודבקות במטרה במשך 3 שנים! ע"מ להקל על ההורים בקרדיט מגיעמאך ורק לו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן