אבל בעולם הרבנות: רב העיר לוד לשעבר הלך לעולמו

אבל בעולם הרבנות: הערב הלך לעולמו רבה לשעבר של העיר לוד, הגאון רבי נתן יהודה אורטנר זצ"ל, והוא בן 83 • הלווייתו תצא מחר בבוקר מביתו בבני ברק דרך בית התפילה של בעלזא בת"א, בדרכה לבית החיים קריית שאול

ברוך דיין האמת: בבית החולים שיבא בתל השומר הלך לעולמו הערב (שלישי) הגאון רבי נתן יהודה אורטנר זצ"ל, רבה לשעבר של העיר לוד, חבר מועצת הרבנות הראשית ומי שנמנה עם הדמויות הרבניות בחסידות בעלזא ומוותיקי החסידים.

בחודש ניסן דאשתקד הובהל לבית החולים תל השומר במצב קשה לאחר שלקה באירוע מוחי, ושם אושפז כשהוא מורדם ומונשם עד להסתלקותו הערב.

הרב זצ"ל נולד לפני 83 שנים בגרמניה למשפחה רבנית, ובשנת תש"ב עלה לארץ ישראל. סבו הרב בעריש הורטנר ז"ל, שהיה מעסקני חסידות בעלזא בזמן המלחמה, סייע לעליית כ"ק האדמו"ר מהר"א מבעלזא זצ"ל לישראל, ובכך היה שותף לנס הצלתו מידי הנאצים ימ"ש.

לאחר עליית האדמו"ר ארצה, רכש אביו, רבי משה אורטנר ז"ל, את המבנה ברחוב אחד העם בתל אביב, שבו קבע האדמו"ר את ביתו.

כחסיד בעלזא הרבה רבי נתן זצ"ל להסתופף בצל רבותיו, האדמו"ר מהר"א מבעלזא זצ"ל וליבדלחט"א כ"ק האדמו"ר שליט"א, אליהם היה קשור בעבותות של אהבה.

היה ממקימי אגודת יוצאי אוהנוב (היבניב), ועמד בראש אגודה זו במשך שנים. בהמשך אף הוציא ספר זכרון לקהילת אוהנוב.

בשנות השמונים מונה לשבת על כס רבה של העיר לוד, וסיים את תפקידו לפני שלוש שנים עם הגיעו לגיל 80. לאחר פרישתו עבר להתגורר בבני ברק.

במהלך השנים זכה להוציא לאור ספרים רבים, בהם ספר העוסק ביציאת האדמו"ר מבעלזא זצ"ל מהונגריה, וכן ספרים המבוססים על תורות אדמור"י בית בעלזא וה'בני יששכר'. כמו כן חיבר ספר הלכתי בשם "יד נתן" – מאמרים ושו"ת, עם הסכמת הגאון רבי שלמה זלמן אויערבך זצ"ל, שאף הוסיף את הערותיו לספר. כן הוציא קונטרס הדן בזמן קריאת המגילה בעיר לוד, וכן ספר בשם "אשנב ליהדות" העוסק בהסברת היהדות על מנת לקרב רחוקים.

מסע הלווייתו ייצא מחר (רביעי) בבוקר בשעה 10:00 בדיוק מביתו ברחוב קהילות יעקב 9 בבני ברק, דרך בית התפילה של האדמו"ר מבעלזא זצ"ל ברחוב אחד העם בתל אביב, בדרכו לחלקת החסידים בבית החיים קריית שאול, שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

2 תגובות

שילוב מעניין מאוד. רב העיר לוד ומרבני חסידות בעלזא אם כי אני משער שלא היה רב בית כנסת כזה או אחר בבעלזא אלא דמות רבנית בין היתר גם בבעלזא.

ת.נ.צ.ב.ה.

הוא היה רב בעיר לוד ואני הייתי בהלויה והיו שם מבני הקהילה מלוד שפשוט עמדו ובכו כמו טרגדיה אני עוד לא ראיתי כזה דבר על בן אדם מבוגר ככה לבכות והוא גם היה חסיד בעלזא מופלג שידע וסיפר את כל הסיפורים והתורות האוטנטים יהא זכרו ברוך

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן