המתיחות בדרום: לפנות בוקר תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. בין היתר הותקפו תשתיות טרור שונות ומתקן לייצור אמצעי לחימה. "חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה"

לפנות בוקר תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. מדובר בארבעה יעדים שונים בתוך מתחם צבאי של חמאס, בהם מבנים ותשתיות טרור. כמו כן,תקפו מטוסי חיה"א מתקן לייצור אמצעי לחימה ונתקפו שלושה יעדים נוספים. 
 
התקיפה בוצעה בתגובה לירי מקלע כבד לעבר העיר שדרות ומספר אירועי ירי לעבר חיילי צה"ל במהלך היום.
 
"ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה. צה"ל נחוש להמשיך ולממש את משימותיו ולהבטיח בטחון ותחושת בטחון לתושבי ישראל", נמסר.
//www.jdn.co.il/breakingnews/996411
כזכור, אתמול אחר הצהריים ביצע פעילי טרור ירי מרצועת עזה לעבר העיר שדרות, בחסדי שמים לא היו נפגעים אך כמה בתים נזקו. צה"ל אמר כי הקליעים שפגעו בבתים בשדרות נורו על ידי פעילי טרור מהרצועה באמצעות מקלע כבד. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי הצבא "רואה את האירוע בחומרה ואת ארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש בשטח הרצועה וממנה".

מוקדם יותר נורו יריות לעבר כוח צה"ל המוצב בגבול רצועת עזה, כך מסר דובר צה"ל. בתגובה, תקף צה"ל באמצעות טנק עמדת חמאס בצפון הרצועה. אין נפגעים לכוחותינו.

כמה שעות לאחר מכן תקף שוב צה"ל ברצועה שתי עמדות תצפית של חמאס בדרום רצעות עזה.

צפו בתקיפת צה"ל אתמול