"זו מדינת ענק מאוד חשובה במרחב. כל נתיבי הטיסה שלנו עוברים בטורקיה. יש מסחר גדול איתם, ויש שם קהילה יהודית גדולה שצריכה את הגב הישראלי", מסבירה סגנית שר החוץ. כחלון: "משהו דיפלומטי מאוד מאוד רדוד שם"

המשבר המדיני בין ישראל לטורקיה: למרות ההשפלות הדיפלומטיות ההדדיות, הן ישראל והן טורקיה לא מעוניינות בלב זה לנתק את היחסים הכלכליים בין המדינות.

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, הסבירה הבוקר בראיון לרשת ב את הרציונל שמאחורי העמדה הישראלית. "לאחר התייעצויות רבות, הוחלט לא להגיע לניתוק היחסים עם טורקיה. זו מדינת ענק מאוד חשובה במרחב. כל נתיבי הטיסה שלנו עוברים בטורקיה, יש מסחר גדול איתם, ויש שם קהילה יהודית גדולה שצריכה את הגב הישראלי. צריך לשמור על כל זה".

לדבריה, "ארדואן הוא רודן שידיו מגואלות בדם. אי אפשר היה לעבור לסדר היום על מה שקרה. אבל בחרנו לנקוט בשלב ביניים, ולא בדרך קיצון".

על יוזמות ההכרה בשואת העם הארמני היא אומרת: "המטרה שלנו היא לא אצבע בעין. יש עניין ערכי סביב השואה הארמנית ואנחנו צריכים להיות רגישים לזה… בכל מקרה אסור לעבור על ההתנהלות שלהם לסדר היום. העברנו לטורקים את המסר שלנו".

שר האוצר, משה כחלון, אמר הבוקר בראיון לגל"צ באותו נושא: "הטורקים מאוד חשובים. לארדואן יש בעיות פנימיות, יש לו ריטואל קבוע..לא רוצה לחשוב אם הכורדים היו מנסים לחצות את הגבול מה היה קורה שם. יש שם משהו דיפלומטי מאוד מאוד רדוד שם",