אמש שודר ב'קשת' מערכון "סאטירי" שבו הוצגו תפילין באופן נלעג ומבזה. הרה"ר לישראל: "זו רמיסת רגשות של מיליוני יהודים" . ליצמן: "גם להומור וסאטירה יש קווים אדומים שלא חוצים לעולם". שר התקשורת: "צר לי על הפגיעה ברגשות של אחרים"

זעזוע וגינוי נחרץ במערכת הפוליטית והציבורית בעקבות "מערכון" חמור ששודר אמש בערוץ קשת, בו הוצגו תפילין באופן מבזה ולעגני. הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, אמר: "השימוש בתשמישי קדושה בזלזול, בלעג ובאופן פוגעני, הוא נורא ואיום, זהו דבר בלתי מתקבל על הדעת שישודר דבר כזה בתקשורת הישראלית וזו איננה יצירה תרבות או בידור, זהו לעג כלפי התפילין ותשמיש קדושה ורמיסת רגשות של מיליוני יהודים.

הרב לאו אמר כי הוא מצפה שהתכנית שפרסמה את הזלזול המחפיר כל כך בתפילין, תביע התנצלות ולא תשוב על כך. ׳מדובר במעשה שלא ייעשה׳".

סגן שר הבריאות ח״כ ליצמן: ״הזדעזעתי מאוד מהשימוש הבזוי בתפילין כפי ששודרו הערב בתכנית סאטירה. מדובר בפגיעה חמורה במסורת ישראל ואני מגנה זאת בתוקף. גם להומור וסאטירה יש קווים אדומים שלא חוצים לעולם. זו בושה וחרפה״.

ח"כ יואב בן צור: "התכנית חצתה קווים אדומים ונתנה להומור זול לקבור ערכים בסיסיים, לבזות תשמישי קדושה ולפגוע ברגשות הציבור היהודי. אני קורא לגופים המפקחים על התכנית לערוך בדק בית בנושא, להוריד את השידור מהרשת ולמנוע מערכונים פוגעניים מסוג זה"

שר התקשורת, איוב קרא: "אני חסיד גדול של חופש הביטוי, אבל צר לי על הרצון והקלות בה פוגעים פגיעה גסה באמונתם וברגשותיהם הדתיים של אחרים. סאטירה זה טוב ויפה, אבל דווקא נושא האמונה והדת הוא רגיש במדינת היהודים, והמערכון שביזה את התפילין היה פשוט לא במקום".