אזעקה הופעלה בצפון רמת הגולן וגרמה לחרדה בקרב התושבים, לאחר ירי הטילים האיראניים מסוריה לפני כשבוע. מצה"ל נמסר כי מדובר באזעקת שווא וכי רעש הפיצוץ עליה מדווחים התושבים, מקורה בהפעלה של מערכת כיפת ברזל והנסיבות בבדיקה

אזעקה הופעלה אחר הצהריים (חמישי) בצפון רמת הגולן. התושבים נקראו להיכנס למרחב המוגן. דובר צה"ל הודיע כי מדובר בהתרעת שווא שגרמה גם להפעלת מערכת כיפת ברזל ולשמיעת הדי הפיצוצים במרחב.

האזעקה הופעלה ביישובים אורטל, אלוני הבשן, מרום גולן, עיוון זיוון וקשת והתושבים רשאים כעת לצאת מהמרחבים המוגנים. תושבים באזור דיווחו כי ראו יירוט ושמערכת כיפת ברזל הופעלה. בצה"ל מאשרים את הפעלת המערכת ומוסרים שהנסיבות בבדיקה.

ממוקד גולן נמסר כי סיבת ההפעלה היא יירוט של כוחותינו. "ניתן לצאת ממרחבים מוגנים. אין נפילות בשטח הגולן. מערכת כיפת ברזל הופעלה. אנו בקשר רציף עם צה"ל", כתבו במוקד לתושבים. "במקרה של אזעקה נוספת יש לפעול בהתאם להנחיות ולהיכנס למרחב מוגן".

"היינו בתוך הבית ורצנו לממ"ד, אבל בעלי שהיה בחוץ ראה את הפיצוץ ואת הפטריה", סיפרה תושבת אלוני הבשן. תושב נוסף סיפר כי היה ברכבו באזור מושב אודם, ולא שמע את האזעקה. "שמעתי את הדיווחים וכשעצרתי את הרכב הבחנתי בפיצוץ בשמיים", הוא אמר.

מצה"ל נמסר עוד כי הדיווחים אודות כלי טיס שזוהה ויורט שגויים.

בדיוק לפני שבוע עבר לילה מתוח במיוחד בגבול בצפון בכלל ובמרחב הגולן בפרט. כוחות של משמרות המהפכה האיראניים שיגרו באותו לילה יותר מ-20 רקטות לעבר קו המוצבים ברמה, רובם נחתו בשטח סוריה ו-4 מהם יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". אזעקות נשמעו במספר ביישובים באזור הרמה.

חיל האוויר ביצע בתגובה את אחת התקיפות הנרחבות ביותר בסוריה ותקף עשרות מטרות של כוח קודס האיראני ברחבי סוריה – ביניהן אתרי מודיעין, מפקדות, בסיסים, מחסני נשק ברמת הגולן הסורית ובאזור דמשק. דובר צה"ל: "פעלנו כדי שישלמו מחיר כבד, מדובר במבצע אווירי רחב מאוד, מהגדולים בשנים האחרונות".