ברחבת הכותל המערבי ובקבר דוד המלך נערכים לקליטתם של רבבות מתפללים שיגיעו במהלך חג השבועות לרחבת הכותל המערבי לקיים את זכר העלייה לרגל, ולפקוד את מקום קבורתו של דוד המלך נעים זמירות ישראל בהר ציון

ברחבת הכותל המערבי ובקבר דוד המלך נערכים לקליטתם של רבבות מתפללים שיגיעו במהלך חג השבועות לרחבת הכותל המערבי לקיים את זכר העלייה לרגל, ולפקוד את מקום קבורתו של דוד המלך נעים זמירות ישראל בהר ציון.

במהלך החג נוהגים רבים להתפלל בבוקרו של חג השבועות תפילת ותיקין ברחבת הכותל המערבי, ורבים אחרים עושים זאת במהלך יום חג השבועות, ובמוצאי החג בראשותם של אדמו"רים וראשי ישיבות.

לקראת העלייה ההמונית אל הכותל המערבי בחג השבועות נערכת משטרת ישראל לפריסה בכוחות מתוגברים לאבטח את כל הצירים המובילים אל רחבת הכותל המערבי במשך השבת וחג השבועות. והמתפללים מתבקשים להישמע להוראות השוטרים והמאבטחים.

מחיצת ההפרדה תוצב גם ברחבה העליונה של הכותל המערבי על מנת לאפשר קיום מנייני התפילה על פני כל הרחבה, ובכך תתאפשר תפילה בכל רחבת הכותל המערבי.

יצוין כי בעקבות תרומת ספרי תורה מהודרים בשנים האחרונות, יוקצו לעשרות המניינים ספרי תורה, ואין כל מחסור כיום בספרי תורה. הסדרנים והמשטרה לא יאפשרו הכנסת ספרי תורה מבחוץ לרחבת הכותל המערבי .

בשיתוף "אשל ירושלים" שע"י כולל חב"ד יחולקו אלפי ערכות שתיה קלה ועוגות לרבבות הצועדים לביתם לאחר תפילת הוותיקין.

הציבור מתבקש לשמור על קדושת הכותל המערבי ולשמוע לסדרנים, ולא להתקהל בדרכים הצפופות אל הכותל וברחבה העליונה על מנת לאפשר זרימת מתפללים בצורה ראויה ומכובדת.

נקודת המשטרה בכותל המערבי תשרת את ציבור פוקדי הכותל ממרכז השליטה וחדר הפיקוד העליון, אשר ילווה את האירוע.

"המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים" אף הוא נערך לקליטתם של אלפי מתפללים שיגיעו לקבר דוד המלך זי"ע במהלך חג השבועות לתפילה ואמירת תהילים לרגל יום פטירתו של נעים זמירות ישראל.

"המרכז הארצי לפיתוח מקומות קדושים" יקיים "קידושא רבא" לטובת הפוקדים את האתר הק', ואלפי המתפללים יהנו משתיה, עוגות, קוגל וכיבוד קל על מנת להקל על הצועדים מכל רחבי העיר לתפילה ולאמירת תהילים ביום סגולה זה.