התגעגעתם? "שר החוץ" האלטרנטיבי שוב כאן עם שלל עצות לראש הממשלה נתניהו. "ב-2020 אנחנו יכולים למצוא את עצמנו עם נשיא וקונגרס דמוקרטי, אם אני אהיה ראש ממשלה, זו לא תהיה בעיה. אבל אם זה יהיה נתניהו - זו בעיה חמורה", אומר לפיד

חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד) התראיין היום (חמישי) לוואלה! TALK, והתייחס לקשרי הממשלה עם המפלגות בארצות הברית, בצל פתיחת השגרירות בירושלים. "העובדה שלממשלה יש זיהוי מוחלט עם הפלג השמרני אוונגליסטי של המפלגה הרפובליקנית מסוכנת", הזהיר לפיד.

"ב-2020 אנחנו יכולים למצוא את עצמנו עם נשיא וקונגרס דמוקרטי, וזו מפלגה שיש לה חשבון נוקב איתנו עוד מ-2015, בעיקר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו", הזהיר לפיד. "אם אני אהיה ראש ממשלה, זו לא תהיה בעיה. אבל אם זה יהיה נתניהו – זו בעיה חמורה". בנוסף, אמר לפיד כי הבעיה מסבכת את ישראל גם מול יהודי ארצות הברית – "80% מהם הם דמוקרטים", הבהיר.

לפיד סיפר כי אחרי טקס העברת השגרירות לירושלים שוחח עם חבר הקונגרס הדמוקרטי טד דויטש, ושאל מדוע לא הגיע לחגיגות. "הוא סיפר לי שפנה בבקשה להצטרף למשלחת, ולא נענה. אין אפשרות שממשלת ישראל לא ידעה את זה. זה תפקיד משרד ראש הממשלה להסתכל על הרשימות, ולהגיד – יש לנו מעמד על-מפלגתי, אנחנו לא מחוברים רק לרפובליקנים".

"הזיהוי עם האגף השמרני במפלגה הרפובליקנית נעשה בגלל החברות המבורכת עם טראמפ – אבל הוא קשר קצר ראות ולא מקצועי, ומתחבר לכך שאין משרד חוץ ואף אחד לא עושה את העבודה", מחה. כשנשאל לפיד על הסקרים האחרונים ועל אפשרות חבירה למפלגת העבודה, אמר כי "העבודה היא מפלגת שמאל, אנחנו מרכז. בשנתיים אחרונות יש רק דבר אחד ברור – יש שני מתחרים על המגרש, יש עתיד והליכוד. אני מול נתניהו. אין עוד מתחרים".

לפיד נוחת בסקרים והשבשבת משתוללת ימינה ושמאלה / שלומי סגל