דיווח: טראמפ יציג את "הדיל האולטימטיבי" בעוד כחודש

ע"פ ה'ניו יורק טיימס' הנשיא השלים את גיבוש מתווה השלום האזורי שלו - שצפוי להיות שונה באופן מהותי ומשמעותי מיוזמות השלום של קודמיו - והוא צפוי להציגו בעוד כחודש, עם סיום ימי הראמדן. "קושנר וגרינבלט כבר מתדרכים"

אחרי שנה שהוא מרחף בחלל האוויר המדיני והפוליטי, נראה שמתוה השלום האזורי של הנישא דונלד טראמפ, המכונה גם "הדיל האולטימטיבי" יוצג סופסוף בפני הציבור הישראלי.

העיתון 'ניו יורק טיימס' מדווח כי הנשיא, כמו גם הצוות שמונה על ידו לקדם את הנושא, השלימו את ניסוח יוזמת השלום, והיא תוצג בעוד כחודש – עם סיום ימי הרמאדן.

ע"פ הדיווח, חתנו ויועצו של הנשיא, ג'רארד קושנר, והשליח המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, כבר מתדרכים עיתונאים ובעלי תפקידי מפתח בפרטי התכנית.

מתווה טראמפ: ישראל תוותר על ארבע שכונות ערביות במזרח ירושלים

כזכור, לאורך החודשים האחרונים פורסמו בכלי התקשורת פרטים שונים מהתכנית. העיתון 'מעריב' פרסם לפני כשבועיים כי במהלך ביקורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בוושינגטון הוצג לפניו חלק מעקרונות המתווה של טראמפ, הכולל בין היתר ויתורים נרחבים ומשמעותיים מצד ישראל. נוסף על כך הוצג המתווה החדש לבכירים בהנהגה הישראלית. "עוד נודע כי ארה"ב מצפה מישראל לקבל את המתווה ולהשלים עם הוויתורים הכואבים מבחינתה", כך בדיווח.

ע"פ הדיווח של העיתונאי יניר קוזין, "במהלך השיחות הציגו בכירים בממשל האמריקאי תוכנית ולפיה תתבקש ישראל בשלב הראשון להתנתק מארבע שכונות במזרח ירושלים – שועפאט, ג'אבל מוכבר, עיסאוויה ואבו דיס. על פי המתווה, השכונות יועברו לריבונותה של הרשות הפלסטינית, ובכך למעשה ינותקו מבירת ישראל.".

עוד מדווח קוזין כי "הובטחה לישראל תמיכה בלתי מסויגת מצד הבית הלבן בכל הנוגע למאמצים נגד הגרעין האיראני. בין היתר, ארה"ב תעניק לישראל גיבוי נרחב בפורומים בינלאומיים אם תחליט לפעול נגד איראן באופן ישיר, וכתוצאה מכך צפויה לעמוד בפני גינויים בינלאומיים. בנוסף יעניק הממשל לישראל תמיכה צבאית משמעותית במקרה של מלחמה, גם באמצעות מתן נשק מתקדם".

בצל ביקור פנס: "טראמפ ינסה לקדם את הדיל האולטימטיבי"

בדיוק הפוך מאובמה: ההתנחלויות אינן בעיה, אין מדינה פלסטינית

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו