על רקע שורת הקמפיינים שמככבים לאחרונה בחצרות החסידיות, גם בחסידות באיאן מאמצים את הרעיון ופותחים בקמפיין גיוס אינטרנטי למען מוסדותיה במודיעין עילית • היעד: 4 מילון ש"ח. והחידוש: קמפיין בתוך הבית פנימה

כל מי שנקלע בימים אלו לרחוב מלכי ישראל בירושלים יופתע למראה השלט הענק שנתלה בכניסה למרכז חסידות באיאן השוכן במעלה הרחוב, שלראשונה מזנקת מהערפל בקמפיין מבריק ונועז, במסגרתו יגוייסו ארבעה מיליוני שקלים שקל ב-6 שעות בלבד – אך לא מהציבור הכללי, כפי שנהגו בחסידיות אחרות, אלא דווקא מבין החסידים בתוך החצר.

לכתב JDN נמסר, כי מדובר בקבוצה של שמונה פילנטרופים הנמנים עם חסידי באיאן, שעומדים מאחורי פרוייקט בניית ישיבת באיאן – שהעתיקה לאחרונה את בניינה מירושלים לקריה מלכותית ומפוארת במיוחד בעיר מודיעין עילית – שבכדי לסיים את הבנייה הם פונים לכלל החסידים בתכנית מ'צינג, לפיה על כל שקל שחסיד יתרום מכיסו הם ינדבו מולו, וביחד יגיעו אל סכום היעד שכאמור עומד על ארבעה מיליון ש"ח.

יצויין, כי הקמפיין יוצא לדרך במקביל לתנופת בנייה והתפתחות העוברת על החסידות בשנה האחרונה, כשבמהלכה חנכו את קריית הישיבה, ובימים אלו מתכננים לבנות מרכז עולמי, אולמות שמחה, ועוד פרוייקטים מגוונים.

לדברי העוסקים במלאכה, אין ספק שהקמפיין עושה רושם אנרגטי והוא מציף בצורה חזקה את רגשות הזהות של חסידי באיאן. אם הקמפיין יעלה יפה, הם אומרים, הוא יהווה פריצת דרך בתחום הקמפיינים, והוכחה לכוחו הבלתי נתפס של ציבור.

עם הצלחת הקמפיין תציב עצמה החסידות יחד עם החסידויות הגדולות בכך שתצליח בתוך הבית פנימה לגייס את הסכום הגדול שישמש לעזרה לבניית קריית הישיבה במודיעין עילית, מסכמים העוסקים במלאכה.