צילום: דובר צה"ל

מפקד חיה"א חושף: "תקפנו עם F-35 פעמיים. האיראנים שיגרו 32 רקטות"

בהתבטאות פומבית ראשונה מאז החלה ההתגוששות הצבאית הגלויה בין ישראל לאיראן על אדמת סוריה, חושף האלוף עמיקם נורקין פרטים לא ידועים על היקפי ואופי האירועים. "מערכות ההגנה הסוריות ירו יותר מ-100 טילי נ"מ לעבר המטוסים שלנו"

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

 • "איבדתי את הכל, תעזרו לי לבנות מחדש" נערה צעירה מבקשת עזרה.

  תוכן מקודם

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם


בוידאו: סרטון אילוסטרציה ובו תקיפת משגר המכוון לעבר ישראל

יותר משבועיים לאחר תחילת ההתגוששות הצבאית הגלויה בין ישראל לאיראן על אדמת סוריה נאם הבוקר מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, בכנס של מפקדי חילות אוויר בהרצליה, וחשף פרטים לא ידועים על היקף האירועים.

הוא גילה שבניגוד לדיווחים הראשונים, האיראנים שיגרו 32 רקטות לעבר ישראל, ולא 20. בכל מקרה, רוב הרקטות נחתו בשטח סוריה ורק ארבע רקטות שסיכנו את שטח ישראל – יורטו באוויר.

//www.jdn.co.il/video/993982

הוא סקר את מבצע "בית הקלפים" והתייחס לתקיפת הבסיס האוויר בחומס שנתנה את האות לסבב ההתגוששות המתואר. "בדקנו מה האיראנים עושים סביבנו. כוחות קודס התמקמו בבסיס T-4, 250 ק"מ מהגבול עם ישראל. מהבסיס הזה הם שיגרו מל"ט שחדר לישראל לפני כמה חודשים. אחרי האירוע הזה זיהינו שהם ממשיכים לאחסן בבסיס הזה אמצעי לחימה, כולל יכולות הגנה אוויריות מתקדמות שאותן תקפנו בחודש האחרון".

עוד מדברי האלוף נורקין: "בשבועות האחרונים גילינו שאיראן שלחה לסוריה טילים ורקטות ארוכות טווח, אותם תקפנו צפונית לדמשק…בלילה שאחרי שיגור הרקטות לעבר ישראל, תקפנו יותר מעשרים מטרות איראניות בסוריה…מערכות ההגנה הסוריות ירו יותר מ-100 טילי נ"מ לעבר מטוסינו. בתגובה השמדנו להם סוללות נ"מ"

"תקפנו עם מטוסי F35 פעמיים במזרח התיכון – אנחנו הראשונים בעולם שעשו זאת"

//www.jdn.co.il/breakingnews/994146

2 תגובות

וואו איזה נס!!! יותר מ100 טילי נ"מ ואף אחד לא פגע במטוסינו! איזו השגחה ישתבח שמו

הייתי קורא לכך נס, במקרה וכלל לא היו מגיעים טילים לאיזור. למה אתה קורא נס לכך שכל חיינו אנו נלחמים על הארץ המובטחת. היחידים שהביאו אותנו לכך שיש לנו מדינה הם, הרצל בחזונו ובן גוריון מנהיגותו ובטח לא בשמירה הנאיביות ה'אלוהית'

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו