בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו שונה מיקום הכינוס של ישיבות הקבינט לבונקר תת קרקעי בירושלים. בבונקר קיימים אמצעי מיגון ומיסוך וההערכה היא שהמהלך נובע מתוך נסיון למנוע הדלפות בשל רגישות הדיונים הצפויים

ישיבות הקבינט המדיני-ביטחוני יעברו להתקיים מהיום בבונקר התת-קרקעי החדש בירושלים, זאת בהתאם להנחייה חדשה של ראש הממשלה נתניהו. לפי ההערכות המהלך מגיע בשל רגישות הדיונים הצפויים. בבונקר קיימים כל אמצעי המיסוך והמיגון האופטימליים.

שתי ישיבות קבינט כבר התקיימו במתקן הסודי והרגיש בשבועות האחרונים, ולפי לוחות הזמנים שנשלחו לשרים גם ארבעת הדיונים הקרובים של הפורום יתקיימו במקום.

על פי דיווח ב'חדשות 10' שרים בקבינט אומרים שהמהלך לא נובע משיקולי ביטחון, אלא מתוך נסיון למנוע הדלפות. לדברי השרים, מספר האנשים שיכולים להכנס למקלט הוא מצומצם ביותר, וכתוצאה מכך עוזרי שרים לא נוכחים יותר בישיבות. כמו כן, ההתנהלות בבונקר מחייבת את הנוכחים להגיע לישיבה ללא טלפונים סלולריים, וגם כאשר מתאפשרת להם הגישה למכשירים, נדרש פרק זמן של 10-15 דקות כדי להגיע לאזור בו יש קליטה.

עד היום התקיימו ישיבות הקבינט בבניין הקריה בתל אביב.

בצל המתיחות הביטחונית, הכנסת אישרה בחודש שעבר את החוק המאפשר לראש הממשלה ושר הביטחון להכריז לבדם על יציאה למלחמה "בנסיבות קיצוניות". הצעת החוק גם מאפשרת לקבינט להכריז בעצמו על יציאה למלחמה ללא אישור הממשלה.