שגריר ארצות הברית דויד פרידמן קיים היום סיור במוסדות 'אחיה' בבני ברק שבסיומם קיבל תמונה של ירושלים, אך במקום כיפת הסלע המוסלמית הוצב הדמייה של בית המקדש. השגרירות: "פרידמן לא היה מודע לשינוי שנעשה בתמונה". המוסד התנצל

שגריר ארצות הברית דויד פרידמן קיים היום סיור במוסדות 'אחיה' בבני ברק שבסיומם קיבל תמונה של ירושלים, אך במקום כיפת הסלע המוסלמית במקום הקודשים הוצב הדמייה של בית המקדש.

התמונה עוררה סערה בשמאל וגרמה למבוכה לשגרירות. חבר הכנסת אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) כתב בתגובה לאירוע בחשבון הטוויטר שלו: "המטורף הזה רוצה להביא שלום…טוב שלא מיקמת שם את השגרירות".

ב'מעריב' דווח כי מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, סאיב עריקאת הגיב בזעם רב לצילום שנמסר לשגריר האמריקאי ותהה "עד מתי ההתנהלות האמריקאית השפלה תימשך ללא תגובה ערבית אסלאמית, שתיקח בחשבון את מעמדו של מסגד אל אקצא והחשיבות של והמתחם הקדוש?"

"ששגרירו של טראמפ יקבל לידיו תמונה של בית המקדש השקרי במקום מסגד אל אקצא, עם סימני ההרס של כיפת הסלע והמסגד, כשהוא מחייך למראה ומסכים למצב הזה ומאשר אותו. הם תוקפים את המקום הראשון אליו התפללו המוסלמים והופכים את הקונפליקט מלאומי לדתי", הוסיף עריקאת.

שגרירות ארה"ב בישראל הגיבה הערב רשמית לסערה שפרצה "השגריר פרידמן לא היה מודע לשינוי שנעשה בתמונה שניתנה לו והתאכזב מאוד מכך שמישהו ניצל את ביקורו בבני ברק כדי לייצר מחלוקת", נמסר, "מדיניות ארה"ב ברורה לחלוטין: אנו תומכים בסטטוס קוו בהר הבית".

גורם בשגרירות האמריקאית הגיב למקרה וציין כי "דרשנו מהארגון להתנצל על שהתירו לצוות שלהם להציג לשגריר את התמונה השנויה במחלוקת הזאת. מדיניות ארצות הברית היא ברורה: אנו תומכים בסטטוס קוו בנוגע להר הבית".

בארגון אכן מיהרו להתנצל ומסרו כי "הנהלת ארגון אחיה מבקשים להתנצל בפני שגריר ארה"ב בישראל מר דוד פרידמן ושגרירות ארה"ב בישראל. איש צוות מטעם ארגון אחיה הגיש תמונה לשגריר שלא על דעת אחיה, השגרירות והשגריר".

"ברצוננו להודות לשגריר מר דוד פרידמן ואנשי הצוות בשגרירות על המקצועיות והאדיבות שהקרינו בביקור באחיה כדי להאיר  את עבודה החשובה שמשנה חיים שאנו עושים. לצעירנו כל אירוע הועם על ידי מעשה פוליטי זול, איש הצוות שאחראי לכך זוהה ומתנצל ואנחנו נטפל בנושא באופן פנימי בארגון. אנחנו רוצים שוב להודות לשגריר על הזמן שלו ומתנצלים מעומק הלב על התקרית שניתן היה למנוע".