מטוסי חיל האוויר תקפו והשמידו לפנות בוקר מנהרת טרור ו-2 מטרות של הכוח הימי של ארגון חמאס, זאת בתגובה לאירוע במהלכו חדרו אתמול מספר מחבלים לישראל, הציתו עמדה של צה"ל סמוך לגבול, וחזרו לרצועה

פחות מיממה לאחר התקרית החמורה בגבול הדרום במהלכה חדרו מספר מחבלים לשטח ישראל, הציתו עמדה המשמשת את חיילי צה"ל ושבו לרצועה, גובה צה"ל מחיר כבד מחמאס.

לפנות בוקר תקפו מטוסי חיל האוויר מנהרת טרור של הארגון, זאת בנוסף לתקיפת 2 יעדים השייכים לכוח הימי שלו.

מצה"ל נמסר: "צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב תשתית טרור תת-קרקעית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. כמו כן, שתי מטרות טרור של הכוח הימי של ארגון הטרור חמאס. התקיפות בוצעו בתגובה להצתת עמדה צבאית בשטח ישראל אתמול בבוקר על-ידי מספר מחבלים שחצו מרצועת עזה, וכן לאור המשך ניסיונות ההעברה של רחפנים ועפיפונים לשטח ישראל לצורכי טרור והבערת שטחים".

עוד נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את המשך הניסיונות היום-יומיים של ארגון הטרור חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל תוך איום על ביטחון התושבים והחיילים, ונחוש להמשיך לממש את משימות ההגנה ולהבטיח ביטחון לאזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא האחראי הבלעדי למתרחש ברצועת עזה מעל ומתחת לקרקע, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור המתבצעות מעזה כנגד אזרחי ישראל וריבונותה"

מתיחות בדרום: מחבלים הציתו עמדת צה"ל; טנקים תקפו יעדי חמאס

צה"ל חושף לראשונה את מעבדת איתור מנהרות הטרור • צפו