בראיון לסוכנות הידיעות 'רויטרס', אמר השר לענייני מודיעין כי ארה"ב צפויה להכיר ברמת הגולן כשטח ישראלי. לדבריו ההכרה צפויה בתוך מספר חודשים. "ישראל דוחקת בממשל טראמפ להכיר בריבונותה ברמת הגולן" בבית הלבן סירבו להגיב

האם אחרי שארצות הברית הכירה במובן מאליו והעבירה את שגרירות לירושלים, אולי גם תכיר ברמת הגולן כחלק משטחה של ישראל לאור כך שלא נראה בעתיד גורם כלשהו שבכלל יכול לבקש את השטח לאור מלחמת האזרחים בסוריה.

לדברי שר התחבורה והמודעין ישראל כץ זה צפוי לקרות בקרוב "ארצות הברית הברית עשויה להכיר בקרוב בריבונותה של ישראל ברמת הגולן". בראיון לסוכנות הידיעות רוטרס אמר כי ישראל דוחקת בממשל טראמפ להכיר בריבונותה ברמת הגולן.

במסגרת דבריו אמר כ"ץ כי ההצעה הישראלית לאמריקאית נמצאת כעת בראש סדר היום של הישראלים, במסגרת השיחות עם האמריקאים. חבר הקבינט הביטחוני הציג את הצעת הגולן כהרחבה פוטנציאלית של ההחלטות האחרונות של טראמפ, בניסיון להתמודד נגד ההתפשטות האזורית של איראן במזרח התיכון.


כץ נואם בכנס בהוושינגטון פוסט בניו יורק

"זהו הזמן המושלם לעשות מהלך כזה", הצהיר השר, שהוסיף: "התגובה הכי מכאיבה שאפשר לתת לאיראנים היא הכרה בריבונות הישראלית ברמת הגולן, בהצהרה נשיאותית, תוך עיגון המהלך בחוק".  המסר לטהרן, לדברי כ"ץ, הוא: "אתם רוצים לפגוע בברית בין ארה"ב לישראל כדי לתקוף את ישראל, אבל תשיגו בדיוק את ההפך".

לפי השר, הנושא, שכבר עלה בשיחת נתניהו עם טראמפ בבית הלבן בפברואר 2017, נמצא כעת בדיונים ברמות שונות של הממשל האמריקאי וחברי קונגרס. "אני מניח שיש הסתברות גבוהה שזה יקרה", הוא הסביר, "תנו לזה כמה חודשים". 

גורם בשגרירות ארה"ב בישראל שהתבקש להשיב לדברים ציין כי "אנחנו לא דנים במדיניות הדיפלומטית שלנו בתקשורת". בבית ה לבן סירבו להגיב.