סוריה, הלילה

דיווחים בסוריה: פיצוצים נשמעו בקרבת שדה התעופה באזור חומס

המשטר הסורי הודיע כי טילים שוגרו לעבר נמל התעופה הצבאי שליד העיר חומס. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, כוחות הנ"מ הסוריים הצליחו ליירט את כלל הטילים. רשת "אוריינט ניוז" דיווחה כי ישראל עומדת מאוחרי התקיפה

הטלווזיה הממלכתית בסוריה דיווחה הערב (חמישי) על מתקפת טילים על מתקנים צבאיים סמוך לעיר חומס מצפון לבירה דמשק. לפי דיווחים בסוריה ובלבנון הותקפו מתחמים לוגיסטיים של חיזבאללה ומחסני טילים ואמל"ח בשדה התעופה הצבאי בחומס. במקום נזק רב. טרם נמסר על נפגעים.

על פי דיווחי הטלווזיה הסורית, אחד משדות התעופה הצבאיים של צבא סוריה הותקף על ידי טילים וכוחות הנ"מ שלו התנגדו למתקפה והצליחו "לסכל את השגת המטרה שלה". סוכנות הידיעות הרוסית ספוטניק דיווחה כי ארבעה טילים פגעו בשדה התעופה הצבאי וגרמו לשרפה עזה במקום.

המשטר הסורי הודיע כי טילים שוגרו לעבר נמל התעופה הצבאי א-דבעה שליד העיר חומס. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, כוחות הנ"מ הסוריים הצליחו ליירט את כלל הטילים. "אחד מנמלי התעופה הצבאיים שלנו במרכז המדינה הותקף באמצעות טילים", נמסר בהודעה שפרסם המשטר. "מערכות ההגנה האווירית שלנו סיכלו את המתקפה ומנעו מהטילים להגיע ליעדיהם".

המשטר לא מסר מי עומד מאחורי התקיפה, אך רשת "אוריינט ניוז" השייכת לאופוזיציה הסורית דיווחה כי ישראל היא זו שתקפה את נמל התעופה – שמשמש כוחות איראנים ואת חיזבאללה.

עוד דווח שמערך ההגנה הסורי ירה טיל מסוג S200 לכיוון מטוס ישראלי. גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הרשמית סאנא כי "אחד משדות התעופה במרכז סוריה הותקף בטילים עוינים. מערכות הנ"מ הגיבו".


צפו: טילי הירוט

בתוך כך, מקורות בלבנון טוענים כי מטוסי קרב ישראלים חגים בגובה בינוני מעל להר לבנון. מקורות צבאיים סורים מסרו כי מערך ההגנה הצבאי תקף "מטרות עוינות" על גבול סוריה-לבנון.

גורמי אופוזיציה סורית טוענים כי "מתקפה ישראלית השמידה את בסיס טילי קרקע-אוויר (מערך הגנה אווירי) של משמרות המהפכה האיראניות בשדה התעופה א-דבעה ממערב לחומס".

שדה התעופה נמצא קרוב לאל-קוסייר שעל גבול לבנון. על פי הערכות, המתקפה בוצעה באמצעות מטוסי קרב מדגם F-35 (אדיר). קצין בכיר באופוזיציה הסורית טען כי ארבעה טילים השמידו את מערך ההגנה האווירי של איראן בשדה התעופה וכי ישנם ישנם הרוגים ופצועים במקום.

2 תגובות

לא פועל

לא מצליחים לצפות בסרטון

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן