צה"ל: הפעילות שבמהלכה נפצע חייל כוונה נגד מעורבים בביצוע פיגועי ירי

דובר צה"ל התיר לפרסום כי הפעילות שהתקיימה הבוקר ברמאללה, שבמהלכה נפצע לוחם באורח אנוש, כוונה נגד חוליית מחבלים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי. מתחקיר האירוע עולה כי מחבל השליך לוח שיש מקומה שלישית על ראשו. המצוד אחר המחבל נמשך

דובר צה"ל התיר לפרסום הערב (חמישי) כי פעילות המעצרים שהתקיימה הבוקר במחנה הפליטים אל-עמארי ברמאללה, שבמהלכה נפצע לוחם דובדבן באורח אנוש, כוונה נגד חוליית מחבלים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי בגזרה בתקופה האחרונה.

עוד נמסר כי חשוד אחד נעצר במסגרת המבצע וכי בשעות הערב נעצרו שני חברי חוליה נוספים החשודים במעורבות בפיגועי ירי. כל המעורבים הועברו לחקירת שב"כ. "כוחות הביטחון ימשיכו לפעול ככל שיידרש לסיכול ומניעת פיגועי טרור", נמסר מצה"ל. המצוד אחר המחבל שפגע בלוחם נמשך.

הלוחם מיחידת דובדבן שנפצע מאושפז עדיין במצב אנוש בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, כשהוא מורדם ומונשם. מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי הכוח פעל בזירה שבה שני מבנים דו-קומתיים סמוכים זה לזה. בזמן שהכוח נכנס לאחד המבנים כדי לבצע את המעצר, הלוחם, שהשתתף בעברו במעצרי מבוקשים שביצעו פיגועים, נשאר בחוץ יחד עם לוחמים נוספים כדי לכתר את המבנים ולחפות על הכוח.

הפעולה כללה כוחות משולבים – בהם גם מסתערבים. בשלב מסוים, הושלך לוח שיש גדול מגג המבנה הסמוך מגובה שלוש קומות. כתוצאה מכך קסדתו נשברה, ונפצע בראשו. לאחר מכן הלוחם נפל ונפגע גם בגבו.

המחבל שהשליך את לוח השיש לא נעצר. בצה"ל הסבירו כי לא שונו פקודות הפתיחה באש, וכי לא בוצע ירי לעברו משום שהוא לא זוהה כנדרש לביצוע הפעולה. עוד צוין כי חקירת האירוע נמשכת.

מוקדם יותר היום הסביר גורם צבאי כי "כניסת הכוח לאזור הייתה שקטה, אך ברגע שעברו לשלב הרועש הסביבה התעוררה וניסתה לפגוע בחיילים. זה כלל יידוי אבנים ומעגל האבטחה היה עסוק בלהרחיק מהמקום את הפלסטינים שניסו למנוע את המעצר".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, כתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "ליבנו עם לוחם דובדבן ומשפחתו בשעות הקשות האלו בהן כל עם ישראל מתפלל יחד להחלמתו. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. המחבל המנוול שפגע בו לא יידע יום ולא יידע לילה. לא יעבור זמן רב עד שנשים עליו את היד, חי או מת."

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו