כלי תקשורת ערבים מדווחים כי ישראל היא זו שביצעה את התקיפה נגד שדה התעופה הצבאי בחומס. "הטילים גרמו לנזק משמעותי למחסני תחמושת ומתחמים רגישים בשדה", כך בדיווחים. לפי שעה לא ברור האם היו הרוגים בתקיפה ומהי זהותם

תקיפת שדה התעופה הצבאי באזור חומס: התקשורת הערבית חושפת היום פרטים חדשים על יעדי התקיפה והמטרות שנפגעו. ע"פ הדיווחים השונים, המתחם שהותקף משמש כבסיס של חיזבאללה ואיראן באזור.

ארגון סורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפה הושמדו מחסני תחמושת של הארגון, שאוחסנו בהם – בין היתר – גם טילים מתקדמים. בנוסף נטען כי הותקפו והושמדו מערכות הגנה ברמות שונות.

קיימים גם דיווחים על נפגעים והרוגים בדרגות שונות, אך אין לכך כל אישור.

קיימת תמימות דעים באשר לגורם התוקף: חיל האוויר הישראלי. אך בישראל, למרות הסרת העמימות של השבועות האחרונים, מסרבים לאשר או להכחיש את הדברים.

דיווחים בסוריה: פיצוצים נשמעו בקרבת שדה התעופה באזור חומס


כזכור, הטלווזיה הממלכתית בסוריה דיווחה אמש על מתקפת טילים על מתקנים צבאיים סמוך לעיר חומס מצפון לבירה דמשק. לפי דיווחים בסוריה ובלבנון הותקפו מתחמים לוגיסטיים של חיזבאללה ומחסני טילים ואמל"ח בשדה התעופה הצבאי בחומס. במקום נזק רב. טרם נמסר על נפגעים.

על פי דיווחי הטלווזיה הסורית, אחד משדות התעופה הצבאיים של צבא סוריה הותקף על ידי טילים וכוחות הנ"מ שלו התנגדו למתקפה והצליחו "לסכל את השגת המטרה שלה". סוכנות הידיעות הרוסית ספוטניק דיווחה כי ארבעה טילים פגעו בשדה התעופה הצבאי וגרמו לשרפה עזה במקום.

המשטר הסורי הודיע כי טילים שוגרו לעבר נמל התעופה הצבאי א-דבעה שליד העיר חומס. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות הסורית הרשמית, כוחות הנ"מ הסוריים הצליחו ליירט את כלל הטילים. "אחד מנמלי התעופה הצבאיים שלנו במרכז המדינה הותקף באמצעות טילים", נמסר בהודעה שפרסם המשטר. "מערכות ההגנה האווירית שלנו סיכלו את המתקפה ומנעו מהטילים להגיע ליעדיהם".

המשטר לא מסר מי עומד מאחורי התקיפה, אך רשת "אוריינט ניוז" השייכת לאופוזיציה הסורית דיווחה כי ישראל היא זו שתקפה את נמל התעופה – שמשמש כוחות איראנים ואת חיזבאללה.

עוד דווח שמערך ההגנה הסורי ירה טיל מסוג S200 לכיוון מטוס ישראלי. גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הרשמית סאנא כי "אחד משדות התעופה במרכז סוריה הותקף בטילים עוינים. מערכות הנ"מ הגיבו".


צפו: טילי הירוט

מפקד חיה"א חושף: "תקפנו עם F-35 פעמיים. האיראנים שיגרו 32 רקטות"