לאחר שטענו כי תינוקת בן שמונה חודשים מצאה את מותה באזור הגבול עם ישראל בעקבות גז מדמיע ששאפה, הוציא אותה משרד הבריאות הפלסטיני מרשימת "השהידים". דובר צה"ל הצהיר מיד לאחר האירוע: יש לנו הוכחות שגירסת חמאס - שקרית

לאחר שטענו כי תינוקת בת שמונה חודשים מצאה את מותה באזור הגבול עם ישראל בעקבות שאיפת כמויות גדולות של גז מדמיע במהלך התפרעויות במקום, הוציא משרד הבריאות מטעם ממשלת חמאס בעזה את התינוקת מרשימת "השהידים" שנהרגו על הגדר.

הנימוק: עדיין נדרשת חקירה היות ונסיבות מותה אינן ברורות.

כזכור, דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי צייץ בחשבון הטוויטר שלו מייד לאחר האירוע כי "יש בידינו עדויות המערערות על אמינות הודעת משרד הבריאות הפלסטיני בדבר מות התינוקת".

סבתה של התינוקת טענה היא שהתה באוהל מחאה שהיה מרוחק כמה מאות מטרים מהגבול. לטענתה, המשפחה שהתה באוהל כשכוחות צה"ל ירו כמויות גדולות של גז מדמיע. "כשחזרנו הביתה התינוקת הפסיקה לבכות וחשבתי שהיא ישנה", סיפרה. "לקחתי אותה לבית החולים והרופא אמר שהיא מתה".

ד"ר איימן אל סחבאני מנהל חדר המיון בבית החולים שיפא בעזה אמר כי "מה שקרה זה טבח אמיתי נגד אזרחים לא חמושים, אלינו לבית החולים הגיעו יותר מ-500 פצועים, אנחנו לא יכולים לטפל בכמות כזו, יש לנו רק 20 מיטות בחדר המיון, חסרות לנו תרופות וציוד רפואי". עוד הוא הסביר כי "הרבה מהפצועים שהגיעו הם פצועים קשה, רבים ממתינים לניתוחים".
https://www.jdn.co.il/breakingnews/995663