המעצבים החרדים גילו את FIBO - נוסחת העיצוב המודרנית

מה השיטה הנכונה לקבל החלטות ויזואליות וטיפוגרפיות בדרך מהירה ופשוטה? מהו הקוד האסתטי של פיבונאצ'י? ומה הקשר בין סדרה מתמטית הנמצאת בטבע לתחום העיצוב והגרפיקה? על כל אלה ועוד, שמעו קבוצת מעצבים חרדים בכירים במפגש שנערך עם אחד מחשובי הווב דיזיינר בישראל עדי ברגר.
המפגש נוצר בעקבות שיתוף פעולה ייחודי בין 'ביזמקס' – מתחם העסקים והחדשנות לגברים חרדים בירושלים והמיזם החברתי 'הפורמה' המקדם מפגשים, הרצאות ושיתופי פעולה מקצועיים למען מעצבים גרפים ואנשי קריאייטיב חרדים.
קבוצת המעצבים החרדים שהשתתפו במפגש, מייצגת את ההתמקצעות המשמעותית שעובר תחום העיצוב והגרפיקה בציבור החרדי. גם מפגש זה, עם מייסד שיטת FIBO, נערך במסגרת העמקת הידע המקצועי. שיטה זו מבוססת על רצף פיבונאצ׳י, סדרה מתמטית ידועה הנמצאת בטבע, אשר מפרטת את האופן בו דברים אורגניים גדלים, איך הם מתפתחים ומה היחסים בין החלקים השונים שלהם. בשיטת FIBO משתמשים ברצף זה כדי לפתח מערכת חוקים דינאמית ומתרגמים אותה להרמוניה ויזואלית בעיצובים.
במהלך המפגש, שנערך במתחם 'ביזמקס' בירושלים, שמעו המשתתפים ממייסד השיטה, עדי ברגר על שיטת פיבו וקיבלו כלים פורצי דרך שיקלו עליהם לקבל החלטות עיצוביות וניתנים ליישום מיידי על התוצרים הוויזואליים שלהם.
לדברי איציק קרומבי מנכ"ל 'ביזמקס': "מגמת ההתמקצעות ניכרת בכל תחומי העסקים והחברות שפועלים במתחם. באמצעות שיתופי פעולה מעין אלה, מתחם 'ביזמקס' מספק לדיירי המתחם ולמתעניינים מכל רחבי הארץ הרצאות וסדנאות עם מיטב הידע הכי חדשני ומקצועי בארץ בכל תחום גם לבעלי עסקים ופרילנסרים חרדים"