שיווק אפליקציות הוא נושא חשוב, בייחוד כאשר מדובר בפיתוח אפליקציות עבור ציבור מצומצם כמו הציבור הדתי

פיתוח אפליקציות. צמד מילים זה חדר אל שפת היום יום שלנו ונמצא כאן כדי להישאר. בימינו אין כמעט אדם שאין לו מכשיר אייפון או אנדרואיד שאליו הוא מוריד אפליקציות שימושיות מכל הבא ליד. האפליקציות האיכותיות והיעילות מגיעות גם למגזרים שמרניים יותר כמו המגזר הדתי או החרדי, ויש להן הרבה מה להציע.

אפליקציות למגזר הדתי – מה כל כך מיוחד בהן

הקהל המסורתי-דתי חשוף לאפליקציות שונות בכל עת, חלקן רלוונטיות אליו יותר ואחרות פחות מפאת הופעתם של תכנים הנוגדים את אורח החיים היהודי שלהם. על כל פנים, חברת פיתוח אפליקציות איכותית ומקצועית דואגת לבנות אפליקציות המתאימות גם לעולם הדתי. אלה כמה דוגמאות נפוצות:

  • אפליקציות לימודיות – פיתוח מובייל מאפשר גישה אל מגוון רחב של תכנים מכל מקום. כך שבמקום לבזבז זמן יקר בנסיעות, יכול האדם ללמוד גמרא או משנה מתוך האפליקציה. אפליקציות לימודיות איכותיות מספקות חוויית קריאה נוחה ומרתקת גם מתוך המסך הקטן.
  • אתרי היכרויות – באתרי היכרויות המיועדים למסורתיים ודתיים רשומים אנשים המחפשים את החצי השני שלהם. אז כאשר בחור פונה לבחורה למטרת היכרות ויצירת קשר רציני, לא כדאי לפספס את ההזדמנות. הבחורה יכולה לקבל התראה לנייד, לבחון את הפרופיל ולהשיב לחיוב או לשלילה.
  • צופים בשיעורים – דרך נוספת לצרוך מידע ערכי ולימודי מהאייפון או האנדרואיד היא צפייה בשיעורים. אפליקציה טובה ואיכותית מאפשרת לצפות בשיעורים של רבנים חשובים בשעות הפנאי.
  • אפליקציה למסעדה – גם מסעדות כשרות משתמשות באפליקציות כדי לשמור על קשר עם לקוחותיהן – לעדכן אותם לגבי מבצעים חמים ולאפשר להם לבצע הזמנות.

משווקים את האפליקציה

שיווק אפליקציות הוא נושא חשוב, בייחוד כאשר מדובר בפיתוח אפליקציות עבור ציבור מצומצם כמו הציבור הדתי. כדי למשוך את תשומת לבו של המשתמש ולעודד אותו להוריד את האפליקציה, יש צורך לדאוג תחילה לעיצוב נקי ומעודן. כמו כן, מומלץ לאפשר טעינה מהירה של האפליקציה, אחרת המשתמש עלול להתייאש ממנה ולמחוק אותה. ולבסוף, הממשק של האפליקציה צריך להיות ברור, נוח וידידותי, כך שגם אדם שאין לו כל רקע בתכנות יוכל להבין כיצד לצפות בסרטון או לפתוח את הדף היומי.