ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן בירך ב"ברכת כהן" נלבבת את יו"ר חיים לילד הרב ראובן סקלר הפועל למען חולי CF וריאה

ראש הישיבה התעניין על מגוון הפעילויות של הארגון למען חולי מחלות הריאה והעור ועודד את הפעילות בחום הגר"ד כהן הדגיש כי אלו המסייעים ל'חיים לילד', זכאים לברכות משמים, אשר ניתנות למי שזוכים להציל יהודים ולהעניק להם

ביקור מיוחד קיים יו"ר ארגון 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר אצל ראש ישיבת חברון הגר"ד כהן והתברך על פועלו למען חולי מחלות הריאה והעור בישראל.

יו"ר הארגון הרב ראובן סקלר סקר בפני ראש הישיבה את הפעילות הענפה של 'חיים לילד' במגוון הפעילויות הנעשות למען חולי מחלת סיסטיק פיברוזיס כמו גם חולי מחלות אסטמת העור.

הרב ראובן סקלר הציג את פעילות הארגון והמהפכה שחולל הארגון עם הקמת מלונית 'רגעים קסומים' בים המלח.

מלונית 'רגעים קסומים' הוקמה בידי ארגון 'חיים לילד' ומתופעלת על ידה. במלונית מתארחים במשך ימות השנה חולי מחלות הריאה כמו גם חולי מחלות אסטמת עור, שהסגולות הבריאותיות של ים המלח, עושות פלאים לבריאותם. המלונית מתאפיינת בחדרים מרווחים לצד מטבחונים אישיים ומאווירה חרדית למהדרין. האירוח מתבצע תמורת סכום סמלי המשקף את עלויות התפעול.

יו"ר 'חיים לילד' הרב ראובן סקלר ציין בפני ראש הישיבה כי מאז פתיחת מלונית רגעים קסומים זכו חולים רבים ובני משפחותיהם להתארח בו וליהנות מהיתרונות הרבים של ים המלח מבלי להתפשר על ההלכה היהודית, כאשר עד הקמת המלונית לא היה פתרון לאדם השומר תורה ומצוות, וכיום גם אדם שומר תורה ומצוות המקפיד על קלה כבחמורה יכול ליהנות מסגולות ים המלח באירוח תורני כשר למהדרין.

הרב סקלר הוסיף וסיפר על פעילות מחנה הבריאות השנתי שמקיים הארגון בשוויץ לשם מוטסים עשרות חולי סיסטיק פיברוזיס יחד עם מתנדבי הארגון ואנשי צוות רפואי – ממנו חוזרים החולים בכוחות מחודשים לאחר פעילות רפואית חוויתית תחת אוויר ההרים הנחוץ כ"כ לבריאותם.

הרב סקלר סיפר כי בעבר אף שיגר מרן הגראי"ל שטינמן זצ"ל את אחד מראשי הישיבות שסבל ממחלת ריאה, לנפוש במחנה הבריאות שבשוויץ, ולאחר שהפעילות החלה עם נופש ל-12 חולים, כיום נשכר מלון על חמש קומותיו למשך חודש ימים.

ראש ישיבת חברון אמר לרב סקלר כי היה מודע לחלק הארי של הנושאים המטופלים על ידי 'חיים לילד', אך התרגש לשמוע על ההיקף הרחב ועל המשמעות המעשית לחולים. ראש הישיבה הוסיף ואמר כי מדובר בעשייה מבורכת המצילה חיים ומשפרת איכות חייהם של החולים ולא פחות חשוב: של בני המשפחה הכורעים תחת הנטל הרגשי והקיומי.

הגר"ד כהן בירך את העושים והמסייעים, והדגיש כי אלו המסייעים ל'חיים לילד', זכאים לברכות משמים, אשר ניתנות למי שזוכים להציל יהודים ולהעניק להם חיים.

 

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן