תורת חסד: בארגון 'הידברות' מסכמים בהצלחה את מבצע הענק של חלוקת אלפי סלי מזון ותלושים לחג הפסח במסגרת פרויקט 'קמחא דפסחא', הנערך זו השנה העשירית ברציפות. באגף החסד של 'הידברות' מדווחים על אלפי משפחות נזקקות של חוזרים בתשובה שפנו לארגון בבקשה לסיוע מינימאלי לקראת חג הפסח הבעל"ט. זאת לאחר שכבר בפרויקט 'מתנות לאביונים' שנערך לקראת פורים חילק הארגון כמיליון שקלים ! בין מאות משפחות נזקקות.

הבקשות לקבלת תמיכה וסיוע מגיעות למחלקת החסד ב'הידברות' כטופס מסודר עם פירוט מלא של המצב הכלכלי של המשפחה והמלצת רב. הטופס מועבר לבדיקת עובדת סוציאלית המוודאת שהפרטים מדויקים, ולאחר מכן הרשימות עובדות לרבני הארגון המחליטים על גובה התמיכה לכל משפחה. לאחר גיבוש הרשימה הסופית נכנס המערך הלוגיסטי לפעולה, כאשר פעילי 'הידברות' עושים כל מאמץ להבטיח חלוקה מסודרת ומכובדת של אלפי סלי מזון ותלושים לרכישת מוצרים חיוניים למשפחות הנזקקות, בהתאם לגובה התמיכה שאושרה על ידי רבני 'הידברות'.

רבני הידברות נרתמו לטובת המטרה הקדושה של סיוע ותמיכה באלפי משפחות בעלי תשובה שאינם נכללים בשום 'חלוקה' אחרת והם זקוקים לעזרה כלכלית בשביל לחגוג את הפסח כבני מלכים ובשמחה של מצווה. "מדובר במשפחות יקרות שעזבו בארות נשברים אשר לא יכילו המים, וזכו בס"ד לגאולה פרטית מאפילה לאורה של תורה ומצוות. יש לנו את החובה והזכות, כארגון הקירוב הגדול בעולם, לתמוך בהן ולחזק אותן לקראת חג הפסח. ובזכות מעשי החסד של עם ישראל נקרב את הגאולה הכללית, עליה אמרו בחז"ל: בניסן נגאלו ובניסן עתידין להיגאל, אמן כן יהי רצון" מברכים רבני הידברות.

בארגון מדגישים כי החלוקה עצמה נעשתה בדרך כבוד ובלי לבייש חלילה את הנזקקים, כאשר חלק מהנזקקים קיבלו תלושים של הארגון לרכישה עצמאית של המוצרים לחג, לעומת זאת קשישים ואנשים מוגבלים קיבלו ישירות לביתם חבילת מזון גדושה ומלאה כל טוב לקראת החג, במבצע הפצה נרחב בפריסה ארצית.

בהנהלת הארגון מציינים כי ההחלטה על המשפחות שיזכו להיכלל ברשימת הנתמכים על ידי הידברות מתקבלת בכובד ראש על ידי רבני הארגון, מתוך אחריות ושיקול דעת, בהתאם לרמת הנחיצות והיקף הסיוע הנדרש לכל למשפחה. "הלב נקרע לבוא ולומר לא למשפחה נזקקת, כאשר ברור שאין להם אפשרות להכניס את החג בכבוד ולשמח את ילדיהם כראוי. עם זאת, אנו שליחים של הציבור, ויכולים לחלק רק את מה שהציבור מעביר אלינו לטובת הנזקקים. לכן הפעלנו בחודש האחרון מערך התרמה נרחב, כאשר ב"ה אלפים נתבעו ונתנו מכל הלב ובזכותם הצלחנו בס"ד לסייע לאלפי משפחות יקרות להסב לשולחן הסדר כבני מלכים", מסכמים בסיפוק במחלקת החסד של 'הידברות'.