צילום Pixabay

אזרחות ספרדית – כל מה שרציתם לדעת

עקרונית, כל מי שהינו צאצא של מגורשי ספרד ופורטוגל, זכאי לקבלת דרכון ספרדי

אזרחות ספרדית: כל מה שרציתם לדעת

בזמן האחרון, אנו עדים לבאז רציני סביב הדרכון הספרדי. יש לכך כמה סיבות מרכזיות, אולם הסיבה העיקרית היא בד"כ העובדה כי דרכון ספרדי מהווה דרכון אירופאי לכל דבר ועניין, לצד היתרונות המקומיים שלו. ספרד היא חלק מהאיחוד האירופי, מה שאומר שבעלי אזרחות ספרדית הם למעשה בעלי אזרחות אירופאית המקנה כמה יתרונות מרכזיים:

  • כבעלי אזרחות אירופאית (או אזרחות ספרדית), תוכלו ליהנות מכל אותן הטבות השמורות רק לבעלי אזרחות כזו, כמו אפשרויות תנועה כמעט בלתי מוגבלות ביבשן, הקלות כלליות, אפשרויות מגורים וכד'.
  • בפרט, קיימים מוסדות לימוד נחשבים במדינות האיחוד, שמקנים הקלות בקבלה או ברישום בעלי אזרחות אירופאית או דרכו אירופאי, לעומת שאר המתמודדים.
  • מלבד האפשרויות באירופה עצמה, כבעלי דרכון אירופאי תוכלו ליהנות מהקלות בכניסה למדינות כמו ארה"ב ועוד, הקלות שלא זמינות עבורנו כבעלי אזרחות ישראלית בלבד.
  • לבסוף, דרכון זה מקנה לכם בנוסף גם אפשרויות השקעה כלכליות רבות בתחום הנדל"ן, המסחר וכד'.

 

 

דרכון ספרדי: משתלם למשפחות

אותו הליך שציינו לעיל, איננו זהה במקרה של הגשת בקשה עבור ילדים ולכן, דרכון ספרדי נחשב למתאים במיוחד למשפחות המעוניינות להוציא לכל בני המשפחה, הבגירים עם הקטינים, דרכון ספרדי או דרכון אירופאי. בנוסף, ההליך כולו יכול להיות זול משמעותית עבור משפחות שלמות, לעומת הליכים נפרדים עבור כלל אחד מבני המשפחה, גם שגם מבחינה זו מדובר ביתרון משמעותי.

 

מי זכאי וכיצד ניתן לקבל את הדרכון הספרדי?

עקרונית, כל מי שהינו צאצא של מגורשי ספרד ופורטוגל, זכאי לקבלת דרכון ספרדי. עם זאת, קבלת הדרכון מחייבת מעבר מוצלח של כמה שלבים, שהעקרוניים שבהם: 1. הגשת מסמכים משפחתיים המעידים על קרבה מוכחת לצאצאי המגורשים (קרבה שהינה כמובן הוכחה שהנכם אכן צאצאים רחוקים של המגורשים באופן מדויק ככל הניתן), קבלת אישור עקרוני מהקהילה היהודית במדינה, בחינת ידע בסיסי בשפה ובתרבות הספרדית, ראיון במדריד מול נוטריון ממונה, הגשת מסמכים נוספים הנוגעים לדבר.

 

כיצד ניתן למקסם את סיכויי הצלחת התהליך?

כדי להצליח להעלות את סיכוייכם לקבל את הדרכון המיוחל, מומלץ מאוד לפנות לאנשי מקצוע המבינים בדבר עוד בתחילת התהליך, כדי שאלו יוכלו לסייע לכם במציאת מסמכים מתאימים שיוגשו לקהילה היהודית, יעברו על המסמכים הרשמיים שהנכם מגישים ויוודאו כי לא נעשו טעויות ועוד. חשוב להבין, כי היות ומדובר כאן בהליך בירוקרטי לכל דבר ועניין, כל אי דיוק יכול לגרור עיכובים, הוצאות כספיות מיותרות וכן הלאה. כמו כן, סיוע מקצועי יוכל לסייע לכם לחסוך זמן יקר (בייחוד כשמדובר במשפחות).

לבסוף, חשוב להבין כי הדרכון הספרדי יכול לפתוח עבורכם אפיקים חדשים בתחומים מגוונים, אפיקים שלא היו פתוחים בפניכם עד לא מזמן וספק אם יהיו פתוחים עבורכם עוד זמן רב, זכרו זאת.

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *