הרבנים אישרו את פריוריטי: "למה שחרדים ירוויחו פחות?"

צעד נוסף לטובת המשקיעים החרדים, בדרך להשקעות כשרות שמניבות אחוזי תשואה גבוהים כמו במסלולים הרגילים: בית ההשקעות פריוריטי קיבל את כשרות תשואה כהלכה
 • להשקיע נכון ולהגיע מוכנים ליום הדין>>

  תוכן מקודם

 • למען תורמי ועד הרבנים: שר התורה בתפילה מיוחדת טרם תפילת כל נדרי

  תוכן מקודם

 • הילד הזה זקוק לעזרה שלכם!

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

כשר אבל מרוויח: בשורה גדולה לציבור החרדי נרשמה השבוע, בית ההשקעות פריוריטי קיבל את כשרות וועד הרבנים תשואה כהלכה, המתייחד בכך שהוא מאשר השקעה במניות במסלול הכשר למהדרין, ובכך יכולים המשקיעים החרדים לקבל אחוזי תשואה גבוהים כמו עמיתיהם החילונים המושקעים במסלולים הרגילים.

במהלך הכינוס השבוע הונחו לפני הרבנים גרפים מקצועיים המשווים בין מסלולי ההשקעות הרגילים בחברות השונות למסלולים הכשרים, ומהם הוכח בוודאות כי ישנו פער ממוצע של כשני אחוזים בשנה בין המסלולים לרעת אלה הכשרים, כאשר בתחשיב מצטבר, בתיקי פנסיה למשל, הפער יגיע בגיל הפרישה ל40% ויותר.

הסיבה לפערים הדרמטיים: רוב המסלולים הכשרים אינם משקיעים במניות ובאגרות חוב באופן ישיר, רק באמצעות קרנות סל ומכשירים עוקבים. הכשרת המניות היא עבודת פרך של בירור על כל מניה ומניה בנפרד, כולל מעקב תמידי על כל שינוי במצב החברה הנסחרת, אם יש בה בעיות ריבית שבת או חמץ בפסח, ולכן ישנם שמוותרים מראש על אפיק המניות ואינם כוללים אותו במסלול הכשר שלהם.

"למה שעובד חרדי יקבל רק חצי פנסיה ממה שמקבל מקבילו החילוני?", קרא בכאב אחד מרבני וועד הכשרות של תשואה כהלכה, "במיוחד שאין שום סיבה לכך, כיוון שניתן  לעבוד ולהשקיע בבירור יסודי על כל המניות וכך לאשר אותן להשקעה עבור הציבור שלנו כמו שעושים בתשואה כהלכה".

הדיין הגרא"צ הכהן רב קהל חסידים שיכון ה' שידיו רב לו בענייני כשרות השקעות, אמר בכינוס כי לדעתו "הסיבה שבציבור החרדי ישנם רבים שנופלים קרבן לפיתיונות של השקעות שווא, נובעת מכך שאין מספיק אפיקי השקעה רווחיים לציבור שלנו, ולכן יש לברך על המסלול הכשר של בית ההשקעות פריוריטי שמציג אפיק מניות רווחי שיתאים לציבור המהדרים יראי ה'".

מנכ"ל החברה מר אבי ויטס ציין בפני הרבנים את התרשמותו מאנשי המקצוע בתשואה כהלכה, והדגיש בפני הרבנים את העובדה שהכספים המתנהלים בניהול תיקים עומדים תחת הפיקוח של רשות שוק ההון, וכן את הבשורה שבה ניתן לנהל תיק השקעות באופן אישי החל מ' 50.000  ₪ בלבד, ובדמי ניהול נמוכים מה שמההווה בשורה חשובה עבור המגזר החרדי.

בכינוס בו חתמו בכירי בית ההשקעות פריוריטי על היתר עסקה והתחייבו גם על סעיפי שבת וחמץ בפסח, השתתפו גאב"ד חניכי הישיבות הגר"מ גרוס, הגרש"ד גרוס רב חסידי גור באשדוד וגאב"ד רבני הקריות, הגרי"מ שטרן אב"ד קהילות יעקב ורב דחסידי ויז'ניץ, הגרש"א שטרן רב מערב ב"ב, הגרא"צ הכהן רב קהל חסידים שיכון ה', הרב בצלאל וקסלשטיין ראש ישיבת טשערנוביל ומדייני ביה"ד הישר והטוב, הרב אהרן  זיכרמן מבעלזא, והרב שלמון מסערט ויז'ניץ.

כמו כן השתתף הרב יצחק גולדקנופף מזכיר וועדת הרבנים למען השבת שדיבר על החשיבות של מסלולי 'תשואה כהלכה' המשקיעים רק בחברות שומרות שבת, ובכך גורמים לחברות רבות לשמור שבת כדי שהציבור החרדי ישקיע בהם.

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

הסוד ליצירת הרגל חדש תוך דקה אחת
יתרונות של מעבדה פרטית
חברת H&M משכירה חליפות חינם ל-24 שעות
עם איזו נעל תלכי לתפילות יום הכיפורים?
השוואת ביטוח משכנתא - כל הטיפים החשובים שאתם חייבים להכיר טרם בחירת ביטוח המשכנתא שלכם
פגשתי את הממציא של הפאזל תלת מימד
מתנה מהלב: רעיונות למתנות לשנה החדשה
ג'וני ווקר, ה"מייבין" יבין
תטהרו לכם חג באווירה בריאה יותר
חתומים על יותר מ-73 שנים מתוקות
יוגורט אקטיביה פרי עם מנגו וצ'יה
שירות עם חיוך בכל מצב בזמנים שמחים ובזמנים מאתגרים מרכנתיל ממשיכים ללוות אתכם
מותג התה הקר פיוז-טי פותח את השנה החדשה עם קמפיין שמשאיר חותם לסדרת פיוז-טי במגוון שילובי טעמים מרעננים
אף אחד לא נותר מאחור: 'כלל' ביטוח היחידה שהמשיכה כרגיל את ביטוח הנסיעות לאומן
המדריך לתכנון חתונה חרדית
ניקוי ספות עור: 3 דגשים חשובים לניקוי מוצלח
איתכם גם בצעד הבא
החל מבצע הבדיקות הסורלוגיות הארצי

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו