שומרים את העבר בונים את העתיד

בשבועות האחרונים החלו עבודות השיפוץ והשימור של בית הצריח האייקוני במתחם שנלר ההיסטורי בסמוך לפרויקט המגורים היוקרתי ג'רוזלם אסטייטס

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

הבניין הראשי והגדול מבין הבניינים העתיקים העומדים לשימור במתחם שנלר והמזוהה מביניהם, בעיקר בשל מגדל השעון המוכר שעליו עם הצריח האירופאי האופייני.  בבניין מתבצעות עבודות שימור קפדניות המשחזרות את עיצובו המיוחד, זאת כחלק מעבודות השימור על כל האלמנטים ההיסטוריים במתחם שנלר המיועדות לשמר את אופיו הייחודי ויחד עם זאת להעמידו לשירות הציבור לתועלת הכלל.

מבית יתומים סורי למוזיאון קהילות ישראל

בבניין הזה אשר שימש את בית היתומים הסורי לפני כמאה וחמישים שנה מקימה עמותת "קהילות ישראל" מרכז מוזיאוני ענק למורשת קהילות עם ישראל לדורותיו, בקשר בינהן ובהיווצרותו של העם היהודי והוא צפוי להיות המוזיאון הגדול מסוגו בעולם ברוח ישראל סבא.

מיקום שהוא מאורע הסטורי

מתחם שנלר הינו אחד השטחים ההיסטוריים החשובים והנדירים במרכז ירושלים, פיסת קרקע אחרונה מסוגה בת כ-80 דונם שהשתמרה בטבעיות ללא בינוי במרכז העיר במשך מאה וחמישים שנה. מציאות פלאית זו התאפשרה אודות הנוכחות הצבאית במקום עד שנת 2009 אשר הפרידה את המתחם מן ההתפתחות העירונית שעברה על שכונת גאולה וסביבותיה במרוצת השנים. החומה הסובבת את המתחם מפרידה בין השקט והשלווה הפסטורלית השוררת בתוכו לבין חיי העיר התוססים מעבר לחומותיו. החורשות הירוקות הפתוחות, העצים התמירים והמבנים ההיסטוריים העתיקים שהשתמרו במקום, כל אלו גרמו לרשויות התכנון והבניה בירושלים להגדיר את מתחם שנלר כמיקום היסטורי נדיר ביופיו אשר הבינוי החדש בתוכו אמור להשתלב בשימורו ההיסטורי.

כשהזמן עומד מלכת

במתחם נותרו כעשרה מבנים היסטוריים שנבנו בסגנון האדריכלות האירופאית שרווחה בירושלים של לפני מאות שנים, על מנת לשמש כבית יתומים ולימוד מלאכה. אפילו היום, הנכנס בשערי העץ של בניין בית היתומים ההיסטורי ועולה במדרגות האבן העתיקות, עובר באחת אל אווירתה של המאה השמונה עשרה. קירות אבן בעלי עובי מרשים מחופים באבן ירושלמית מסותתת בעלת חיטובים אופייניים, תקרות גבוהות, מרצפות מאויירות בסגנון ערבי ירושלמי, מרפסות מעוטרות, סורגים ופריטי פרזול מקוריים עשויים עבודת חרש אמן טיפוסית למבנים ההיסטוריים. כאשר עולים אל הקומות הגבוהות נשקף נוף פנורמי של שכונות מרכז ירושלים המדגיש את גובהו היחסי של המתחם כנקודה הגבוהה ביותר לכל מלוא העין.

קסם של מקום

זו בעצם ייחודיותו הנדירה של ג'רוזלם אסטייטס, סביבת מגורים עדכנית המשלבת בתוכה שאר רוח ותרבות ירושלמית אותנטית, לצד איכות חיים והדר מחודש.
מספר הטלפון של משרד המכירות  02-5025502

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן