צילום Pixabay

יבוא מוצרים מאיטליה בסיוע נוטריון איטלקית

כיצד יכול נוטריון איטלקית לסייע ?

נוטריון איטלקית עשוי להיות גורם מסייע מכריע ביבוא מוצרים מאיטליה. במאמר זה אנו נלמד את ההיבטים הנוטריון שבהם נוטריון איטליה מעורב בכל הקשור לייבוא מוצרים מאיטליה (הכוונה כאן לכל מוצר, החל בשרוכים, עבור דרך רהיטים וכלה במכוניות פאר). כפי שנראה במאמר, מעורבותו והשפעתו של נוטריון איטליה על הליכי היבוא של מוצרים מאיטליה לישראל הינן קריטיות ממש ואין בלתן. מטבע הדברים תיאור תפקידו ופעולותיו של הנוטריון בכל הקשור לייבוא מוצרים מאיטליה לישראל הוא רחב ביותר ולפיכך לא נוכל לדון במלא ההיבטים שלו ובדקויותיו. יחד עם זאת, נתאר להלן בתמציתיות את שורת הפעולות החשובות שמבצע הנוטריון בהקשר של ייבוא מוצרים מאיטליה לישראל.

מיהו נוטריון איטלקית

נוטריון איטלקית חייב להיות קודם כל עורך דין המנהל את הפרקטיקה שלו בישראל במשך תקופה של לפחות עשר שנים. על הנוטריון להיות נקי מעבירות אתיקה, להגיש בקשה למחלקת הנוטריונים במשרד המשפטים להתמנות כנוטריון ובהמשך לכך עליו לעבור השתלמות מיוחדת לנוטריונים. כאמור, לאחר עשר שנים בפרקטיקה של עריכת דין ולאחר הליכים מיוחדים וממושכים יכול עורך הדין להתמנות לנוטריון. תפקידיו של נוטריון איטלקית הם מגוונים ביותר והם כוללים בין היתר אימות העתקי מסמכים, אימות תרגום של מסמכים, אימות חתימות של מסמכים – באיטלקית, אימות תצהירים ועוד. נוטריון איטלקית צריך גם לשלוט בשפה האיטלקית, ולעיתים הוא שולט בשפות נוספות, כגון אנגלית, ספרדית ועוד.

 

 

 

 

כיצד יכול נוטריון איטלקית לסייע ?

לנוטריון איטלקית תפקיד מכריע בסיוע לאנשי עסקים בכל הקשור לייבוא מוצרים מאיטליה. כאשר יבואן ישראלי מבקש לייבא מוצר לישראל עליו להציג בפני הרשויות המוסמכות בישראל את כל אישורי היצרן האיטלקית, המלמדים שהמוצר יוצר בתנאים נאותים ושהוא עומד בתקינה האירופאית והישראלית. כאן נכנס הנוטריון לתמונה. הנוטריון מתרגם את אישור היצרן מאיטלקית לעברית, מאשר את התרגום וחותם על אישור הנוטריון שלו. אח"כ מעביר היצרן את אישור הנוטריון לרשויות הרלוונטיות בישראל ומקבל רישיון יבוא.

 

סיכום

לנוטריון איטלקית תפקיד מכריע וחשוב ביבוא מוצרים מאיטליה לישראל. במקרה שבו נדרש תרגום מאיטלקית לעברית מומלץ לפנות לנוטריון איטלקית.

 

 

 

כתבות קשורות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *