מתלבטים בנוגע למסגרת החלון או לפרופיל החלון המתאימים ביותר הביתה? המאמר הבא יסייע לכם!

בואו נעשה קצת סדר

קיימים סוגים שונים של חלונות, וביניהם חלונות עץ, חלונות עץ אלומיניום וחלונות בלגיים. אולם, קיימים גם חלונות משולבים, כלומר מעץ ואלומיניום, או אלומיניום ושאר מתכות וכד'. אם כן, כדי לבחור בחלון הנכון, צריך להכיר קודם כל את ההבדלים ביניהם ואת היתרונות של כל אחד מחומרי הגלם הללו.

עץ – אחד מחומרי הגלם הוותיקים ביותר בעולם, בכל הנוגע לשימוש בענף הבנייה המסורתית והמודרנית כאחד. העץ הטבעי (העץ המלא) הינו מחומרי הגלם העמידים ביותר בטבע, שכן הוא חזק, מבודד מצוין, ניתן לעיצוב ולהתאמה וכן, בעזרת שילוב טכנולוגיות מודרניות, הוא גם חשוף הרבה פחות לתהליכי בליה טבעיים.

אלומיניום – האלומיניום הינו סוג של מתכת קלה יחסית הניתנת לעיצוב בקלות. בעבר האלומיניום נחשב למתכת פגיעה יחסית, אולם בעזרת סגסוגות מתקדמות שפותחו בשנים האחרונות, נמצאו מגוון דרכים לנצל את יתרונותיו של האלומיניום, לצד חיזוק בו זמנית של מידת העמידות והחוזק שלו.

ברזל – ברזל הינה מתכת אשר הפכה לשם דבר בעול, ולא בכדי. הרי כל אחד מכיר ביטויים בהם המושג "מתכת" מושאל כסמל לחוזק וכד'. הברזל הוא גם מתכת וותיקה יחסית מבחינת השימוש בה בעולם הבנייה וכן, היא משמשת אותנו עד היום למטרות עיצוב, בנייה, חיזוק ועוד.

באיזה חלון לבחור?

שני סוגים נפוצים של חלונות הינם חלונות העץ המשלבים מתכת, וחלונות האלומיניום המשלבים עץ מידע בנושא אפשר למצו בקישור המצורף. הסוג הראשון, הינו חלון עץ מלא אשר המתכת משולבת בו רק למטרות חוזק, בעוד שהסוג השני הינו חלונות אלומיניום אשר העץ קיים בהם כשכבת הגנה פנימית (בפרופילים) על מנת להוסיף בידוד והגנה. לכן, בבואכם לבחור חלון מתאים הביתה, עליכם לבחור בחלון העונה לצרכי הבית. חשבו למשל: האם אתם זקוקים לבידוד רב? האם אתם מעדיפים עיצוב במתכת? האם אתם זקוקים לחלון שיכול לעמוד בתנאי סביבה משתנים לאורך שנים רבות. וכד'. לאחר מכן, מומלץ לקבוע פגישה עם איש מקצוע, שיוכל לשמוע את הצרכים שלכם ולהתאים לכם מסגרות חלון מותאמת אישית.