אנחנו מפקידים בידי המובילים את החפצים היקרים שלנו ואנחנו מוכרחים לסמוך על כך שהכל יגיע בשלמותו לדירה החדשה

מעבר דירה הוא תהליך שיכול להיות מעט מלחיץ. עוברים לסביבה חדשה, לעיתים לעיר אחרת – ובמידה מסוימת החיים משתנים. השקעתם מאמץ רב במציאת הדירה החדשה ויש הרבה הכנות שצריך לעשות לקראת המעבר.

אם אתם עוברים לבית שקניתם, תהליך התכנון היה ארוך למדיי, קרוב לוודאי. היה צורך לתכנן את הבית, לעשות שיפוצים ושינויים נדרשים, וכעת אתם מוכנים למעבר עצמו.

אם אתם עוברים לדירה שכורה, גם במקרה כזה היו הרבה מאוד הכנות בדרך. מציאת כל הריהוט המתאים, צביעת הדירה או ביצוע תיקונים ושיפוצים אחרים בדירה – הכל חלק מהתהליך.

חשוב לשמור על השקט נפשי

חשוב מאוד בכל התהליך של המעבר לשמור על שקט נפשי ולא להילחץ. לחצים ודאגות הם טבעיים אך אינם מוסיפים שום דבר להצלחת המעבר. אפשר להשתמש בטכניקות הרגעה שונות, אם יש בכך צורך – מדיטציה, יוגה או האזנה למוזיקה מרגיעה יכולים לספק את השקט הדרוש.

ישנן דרכים רבות להיפטר מהלחצים. ביצוע פעילות ספורטיבית הוכחה בעבר כמפחיתה לחצים ומתחים. אחד מהדברים שהכי יכולים לעזור בהשגת השקט הנפשי הדרוש הוא תכנון מראש. ברגע ששלבי המעבר מתוכננים ורשומים ברשימה מסודרת, הדבר יכול לעזור לחוש שהכל תחת שליטה. ניתן לעשות רשימה של כל הדברים שיכולים להשתבש ולרשום מה יהיה הפתרון המתאים לכל סוגיה. עשיית רשימה היא טכניקה ידועה המאפשרת ארגון טוב יותר ושליטה רבה יותר על התהליך.

תחושת השליטה היא חלק חשוב מהיכולת להיות במצב של רגיעה. אם התכוננתם והתארגנתם מספיק זמן לפני המעבר, אין סיבה לחשוש. אמנם תמיד יכולים לקרות דברים בלתי צפויים בדרך, אך אם אתם מוכנים לכך שיתכן ותהיינה תקלות – אתם כבר מוכנים מבחינה מנטלית ונפשית.

לבחור נכון חברת הובלה

אחד מהדברים שמדירים שינה מעיניי העוברים דירה הוא המגעים מול שירותי הובלה. שירותי ההובלה הם חלק חשוב במעבר. לכן חשוב לבחור חברה טובה שקיבלתם עליה המלצות ממישהו שכבר נעזר בשירותיה. לא כל מי שיש לו טנדר או משאית יכול להוביל דירה. הובלה דורשת מיומנות רבה, עדינות מסוימת ביחד עם חוזק גופני ותודעת שירות גבוהה.

אנחנו מפקידים בידי המובילים את החפצים היקרים שלנו ואנחנו מוכרחים לסמוך על כך שהכל יגיע בשלמותו לדירה החדשה. לכן בחירת החברה שתבצע את ההובלה היא קריטית כחלק מהתכנון הנכון של המעבר.

במידה ובחרתם חברה אמינה והמעבר עבר בהצלחה – מתחיל שלב סידור החפצים וההתאקלמות בסביבה החדשה. כאשר מסדרים את החפצים רצוי לעשות זאת באווירה שמחה. אפשר לשים מוזיקה ברקע, להזמין חברים או בני משפחה שיעזרו לכם בפריקה ובסידור כל אלו יכולים לסייע לעבור את השלב האחרון במעבר הדירה בהצלחה רבה ולהתחיל את החיים החדשים בבית ברגל ימין.