.

תתקדמו – גריל גז משנה את החוקים והופך את חיי הקרניבורים להרבה יותר קלים (וטעימים). אז נכון שיש להיפרד מהטעם הייחודי של בשר שנעשה על פחמים, אך באותה נשימה מוזמנים להתרגל לטעמים חדשים ולא פחות טובים.

המעמד מחייב

יש אנשים שעושים על האש רק כשבאים חברים, יש אנשים שעושים על האש רק כשיורדים עם האוהל לים ויש אנשים שעושים על האש רק כשחברים מזמינים והם יושבים ומחכים ליד השולחן. עם זאת, קיימים אנשים שהם קרניבורים לא קטנים וככאלו הם מבינים שגריל מתפקד חייב לעמוד אצלם בחצר, ואף לא סתם גריל, אלא אחד איכותי ומתקדם, אחד שניתן להדליק מעכשיו לעכשיו, אחד שלא יספוג תירוצים של "נגמרו הפחמים" ואף אחד שלא יהרוס את הנתח עם טעמי לוואי של מדליקי פחמים. מכאן שאם מבקשים לבסס את מעמדכם כאוכלי בשר מדופלמים, גם אתם צרכים להכיר מקרוב את הקטגוריה של גרילים שעובדים על גז!

 

חום טעם וניידות

אם טרם יצא לכם לעשות על האש באמצעות גריל שעובד על גז, הרי שעומדות בפניכם שתי אופציות ראויות: האחת להתנסות והשנייה לעבור על שורת הדגשים הבאה, ולו בכדי שתקבלו כיוון מה נכון במיוחד עוברכם:

  • שיקולי טמפרטורה – פיזור החום באמצעות גריל גז הרבה יותר מדויק ואחיד.
  • שיקולי טעם – מצד אחד רבים טוענים שבשר שנצלה על גריל פחמים יותר טעים, אף מצד שני אם משתמשים במבערי פחמים, בין היתר מכניסים לגוף חומרים רעילים. כמו כן, גריל גז מכיל כלי ייעודי שאוגר את השומנים. כאשר אלו מתאדים בחזרה לכיוון הנתח מושגת ארומה ייחודית ומופלאה.
  • ניידות – טעות לחשוב שגריל גז אינו נייד, אלא כיום גם סוג זה מאפשר ניידות קלה ונוחה. כמו כן, בעוד שגריל רגיל מצריך שק פחמים צמוד, הרי שבמקרה של גריל גז הצורך מתבטל, מקסימום צריך חיבור לצובר גז.

שכחתי לא ידעתי לא חשבתי

מכירים שרוצים לאכול על האש באופן ספונטני, אך אז מגלים שהנתח לא הועבר להפשרה, לא נשארו פחמים, הזמן קצר וכדומה, כך שבסוף מכינים חביתה וסוגרים את הפינה? ובכן גריל גז מצמצם עבורכם את מאגר התירוצים, כי אין צורך בפחמים ואף תהליך ההבערה לא לוקח יותר מכמה דקות. מכאן שכל עוד זוכרים יום לפני להפשיר את הנתח הרצוי, הרי שתוך כמה דקות מהרגע שעולה הרעיון ניתן לממש אותו ביעילות ובמדויק.

קרניבורים מוסריים

חשים מוסריים? הרבה קרניבורים הם כן אנשים מוסריים, משמע גם אם הם בוחרים לאכול חיות, הם עדיין מבקשים להתחשב בחי ובסביבה. כיצד אם כן גריל נכנס למשוואה? ובכן טוב לדעת שבאמצעות גריל גז ניתן להתחשב באיכות הסביבה, וזאת כי בהשוואה לגריל פחמים, הוא פולט הרבה פחות CO2.