המדריך לבחירת מקרר לבית דתי

.

אחד המוצרים היותר חשובים בכל בית הוא המקרר. המקרר הוא המקום שבו אנו מאחסנים את המזון והשתייה שלנו ובכך שומרים על אורך חיי המוצרים ומאפשרים שימוש לאורח זמן ולא נצטרך לקנות בכל יום אוכל מחדש. השימוש במקרר והחשיבות שלו ידועה לכל – אולם בבית דתי נושא המקרר היה קצת מסובך לאורך השנים, שכן עד לאחרונה לא יוצרו מקררים שבאמת שומרים מפני חילול השבת. מקרר מהדרין כזה שלא רק מסתפק באור שנשאר מכובה כאשר פותחים את הדלת בשבת אלא שומר באופן תמידי על מצב שבת, כולל חלקיו הפנימיים של המקרר.

מה הבעיה עם מקררים וחילול שבת?

הרי יש כיום מקררים שמותקן עליהם התקן שניתן לכוון אותו טרם כניסת השבת שמונע מהאור במקרר להידלק כאשר פותחים את דלת המקרר בשבת. ובכן, האור נשאר כבוי אולם יתר המערכות של המקרר עובדות כרגיל. זה אומר שכרגע הדלת של המקרר תיפתח וחום ייכנס פנימה – המדחסים של המקרר ומערכת האוורור יתחילו לעבוד בקצב מואץ יותר כדי להחזיר את הטמפרטורה המצויה בתוך המקרר ועל כן הפעלת המערכות הללו הנה חילול שבת. כדי לפתור בעיה זו יוצרו מקררים עם אישור המכון המדעי הטכנולוגי להלכה שבהם מותקן מנגנון חדיש המופעל על ידי מיקרו פרוססור ומטרתו היא למנוע את הפעלת מערכת האוורור גם בשבת כדי להביא את המקרר לטמפרטורה הרצויה.

איך לבחור מקרר לבית דתי?

  • רוכשים מקרר כשר. מבקשים לראות רק מקררים כשרים מאיש המכירות בטענה של חשיבות שמירת השבת ושכיבוי האור של המקרר בשבת אינה מספיקה. אם איש המכירות אינו מבין מדוע כיבוי האור אינו מספיק הרי שהוא גם לא ידע להציג לכם מקרר מהדרין אמיתי שיכולותיו באמת מאפשרות את שמירת השבת.
  • מקרר שארפ מהדרין הוא המומלץ ביותר כיום בתחום.
  • מקרר עם התקן שבת – רכשו מקרר שבו יש התקן שבת המותאם לכיבוי מערכות האוורור והתאורה במקרר במהלך השבת.

איך לבדוק שהמקרר שלנו מאושר?

תוכלו להיכנס לאתר של המכון המדעי והטכנולוגי להלכה וללחוץ שם על "מקרר כשר" ולראות רשימה של החברות והדגמים של המקררים המאושרים כמקררים כשרים ומתאימים לשימוש בשבת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *