.

התנור הוא מכשיר חשמלי הכרחי בכל בית. הוא משמש אותנו לבישול ואפייה של מאכלים שונים שכן ללא אוכל לא נוכל להתקיים. ההכנות לשבת ולסעודת שבת תלויה למעשה באותו תנור ולעתים רבות גם בבתים דתיים נהוג לרכוש תנור עם אפשרות פלטת שבת המשאירה את התנור על 100 מעלות ומאפשרת מצב פלטה באופן תקין במהלך השבת. תנור מהדרין שונה מתנור רגיל והוא מצריך את אישור המכון הטכנולוגי המדעי להלכה.

על מה חשוב לשמור בנוגע לתנור ואפייה בבית דתי?

אורח חיים דתי הוא דבר נפלא ומבורך ורק יהודים זוכים לו (ולצערנו לא כל היהודים שומרים על אורח חיים זה) אולם הוא כולל בתוכו הלכות, התניות ודרישות שיש לעמוד בהן בכל תחומי החיים. גם בתחום הבישול והאפייה וכן השימוש בכלי מטבח, כלי אוכל ומכשירים חשמליים – יש התניות שונות לשימוש בהם כאשר אלה מותאמים אל הלכות המקור במסורת הדתית. כך למשל לא תוכלו להשתמש בתנור רגיל לבישול או אפייה בשרית וחלבית ביחד. בשימוש פעם של בשרי ופעם של חלבי – יש לחכות 24 שעות לפחות בין לבין וכן לבצע הכשרה מלאה של התנור כולל ניקיון יסודי שלו והפעלתו "על ריק" מה שנקרא עם סיר מים בלבד לצורך שמירה על התנור. יש מגבלות שונות לשימוש בתנור ולשם כך נוצר תנור מהדרין, תנור כשר אם תרצו, הכולל מגוון יכולות ופונקציות מובנות העוזרות לאורח החיים הדתי.

אז במה שונה תנור מהדרין מתנור רגיל?

תנור מהדרין הנו תנור שקיבל אישור תקנים ממכון טכנולוגי מדעי להלכה והוא בדרך כלל יהיה תנור משולב דו תאי. כלומר שתנור זה יכלול גם כיריים ואפשרות לבשל עליו וכן גם שני תאים נפרדים בתנור עליהם ניתן יהיה לבשל בנפרד מאכלי בשר וחלב ללא הכשרה מיוחדת וכל עוד שומרים על הפרדה בין התאים. כלומר, אחד מהתאים תמיד יהיה לבישול בשרי והשני תמיד יהיה לבישול חלבי. תנור כשר יכלול גם אפשרות פלטה לשבת ופונקציות נוספות שכדאי לשמוע עליהם מאיש המכירות. חשוב לרכוש את התנור מחברה אמינה ולוודא שגם חברת הייצור של התנור הנה נחשבת ומוכרת.