מדריך אינפורמטיבי שיעשה לכם סדר במעבר הדירה שלכם

מעבר דירה הוא חוויה מרגשת. גם כשהשינוי הוא תוצאה של בחירה וגם כשנוצרת סיטואציה שמחייבת חיפוש חברת הובלות ופינוי המקום שבו חיים כרגע, גם כשעוברים לעיר אחרת וגם כשנשארים באותו רחוב. כדי להבטיח מעבר חלק והתאקלמות קלה בבית החדש, חשוב מאוד לבצע את האריזה בדרך הנכונה ביותר, ובפרט להקפיד על הדגשים הבאים.

בלי עומס יתר על הקרטונים

הכלל שצריך להנחות את מלאכת אריזת תכולת הדירה הוא סוף מעשה במחשבה תחילה. הדגש הראשון הוא לוודא שאף קרטון לא מועמס יתר על המידה – כדי שאף קרטון לא ייקרע תוך כדי העמסתו למשאית (גם שירותי הובלות מקצועיים וזהירים לא יכולים למנוע זאת במצב של משקל עודף). במיוחד כדאי להיזהר מאריזה של הרבה מאוד ספרים בקרטון אחד, וגם הארגזים שמיועדים להכיל את חפצי המטבח עלולים להיות כבדים מדי.

תשומת לב מיוחדת לפריטים רגישים ושבירים

מצב נוסף שעלול לגרום נזק לחלק מתכולת הבית שלכם גם כשבחרתם אנשי הובלות מיומנים מאוד הוא אם לא הגנתם נכון על חפצים שבירים.

יש מספר דרכים להבטיח שגם הפריטים הרגישים ביותר יגיעו ללא פגע לדירה החדשה. אופציה אחת היא עם נייר עיתון, אפשרות שנייה היא ניילון נצמד או פצפצים, ובחלק מהמקרים תוכלו פשוט לעטוף את החפץ עם סדין או מגבת. הבחירה היא בהתאם למידת הזהירות הנדרשת וגם לשאלה עד כמה הפריט חשוב לכם ולכן כדאי להשקיע בו יותר.

רישום ברור על כל קרטון

לקראת אריזה והובלות חשוב מאוד לכתוב על כל קרטון מה יש בו. הקפידו להשתמש בטוש איכותי ולכתוב בכתב ברור על כל הצדדים – כך שגם כשהקרטונים יהיו בערימה והדירה החדשה עדיין תהיה בבלגן, תוכלו לדעת מיד איפה נמצא כל דבר שאתם צריכים. בדרך זו הפריקה והסידור מחדש יתבצעו בצורה יעילה, לפי סדר העדיפויות הנכון.

בהדרגה ובלי לחץ

אחת הטעויות הנפוצות היא לחכות עם האריזה לימים האחרונים שלפני המעבר. סיבה אחת היא החשש שהשגרה תיפגע באופן משמעותי אם חלק מתכולת הבית לא יהיה זמין אחרי שכבר נארז, סיבה שנייה היא דחיינות ובמקרים מסוימים הסיבה היא עומס.

בכל מקרה אם תערכו רשימה מסודרת של כל התכולה, תוכלו לראות מהם הפריטים שאפשר להסתדר בלעדיהם גם שבועיים שלושה, וכך לפזר את העבודה על פני פרק זמן ממושך. כשאין לחץ הסיכוי לטעויות פוחת, אם חסרים קרטונים תוכלו למצוא ואפילו יהיה לכם זמן למיין את כל הרכוש ולראות מה כדאי לקחת ומה כבר לא משרת אתכם.

האם כדאי להעדיף שירות אריזה והובלות משולב?

ישנן לא מעט חברות הובלות בכל הארץ שמספקות גם שירותי אריזה. אמנם באופן טבעי עלות השירות המשולב גבוהה יותר בהשוואה להובלה בלבד, אבל מצד שני מובטחות לכם אריזה מקצועית מאוד ואחריות על כך שכל תכולת הבית תגיע תקינה לגמרי ליעד. תועלת נוספת היא החיסכון בזמן, משאב שהופך ליקר מאוד כשעוברים דירה ומן הסתם יש שלל מטלות. עוד כדאי לקחת בחשבון שאריזה של דירה, במיוחד אם היא גדולה, דורשת מאמץ פיזי לא פשוט – שאפשר לחסוך אותו ע"י הפקדת המלאכה בידיים מקצועיות.